Mix stylů v interiéru podle doporučení zkušených designerů

Fotografie: Freepik

Někdy je velmi těžké vybrat si určitý typ stylu a podle něj zařídit kompletně domácnost. Většina lidí zařizuje byt postupně a časem dokupuje další a další věci. Navíc – pro co vám hoří srdce dnes, nemusí hořet za rok. Nicméně důležité je při kombinování různých stylů, držet se podobnosti.

Klidně můžete mít prvky industriálního stylu splečně s retro stylem a modernou nebo rustikální styl, industriální a minimalismus. Zkrátka a dobře většina stylů se velmi dobře kombinuje a nepůsobí v interiéru chaoticky.

Důležité je, aby se to líbilo vám a cítili jste se dobře. Neexistuje žádné striktně dané pravidlo, kterého byste se museli nutně držet, pouze určitá doporučení. A právě ty vám dnes prozradíme.

Držet se striktně nějakého určitého stylu může být jednak pro někoho nudné, ale také náročné. Sehnat vše tak, aby padlo pouze do jednoho stylu nemusí být ani levná záležitost. Naopak možnost kombinace přináší širší možnosti.

Podlaha

Podobně jako bílé stěny je dobré pro zajištění harmonie neutrální základ, pro podlahové krytiny. Například šedobílý koberec může postavit most, když budete chtít kombinovat styly interiérového designu. Samozřejmě nemusí jít pouze o šedobílý koberec, ale jednoduchá neutrální podlaha vám pomůže spojit vše dohromady.

Fotografie: Freepik

Podobnost

Díky podobnosti nábytku i doplňků se vyhnete vzhledu, který bude působit nahodile a neuspořádaně. Pořizujte tedy věci z různých stylů, které k sobě něčím pasují – barva, použité materiály, tvary.

Barva a styly – doporučuje se nemixovat více než tři interiérové styly či barvy.

Staré a nové

V místnosti nemusí vše vypadat buď staré nebo naopak nové. Není nutné pořizovat vše ze stejné éry. Naopak kombinace nového a starého vypadá velmi zajímavě. K modernímu nábytku bude pasovat klidně retro konferenční stolek, staré křeslo v rohu místnosti apod. Hrajte si, zkoušejte a určitě se toho nebojte.