Rekonstrukce bytu s osobností šla podle plánu. Mladík si dal záležet i na elegantním interiéru

Fotografie: Philippstargard / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Marcu Zamorovi koluje v žilách temperamentní mexická krev. Tuto svou energii se tak snaží levně otisknout do bytu, který si pronajímá.

Ať už se člověk nechce zatěžovat hypotékou, případně se ještě netouží usadit, pronájem představuje řešení obojího. Jen málokomu se ale chce potom investovat do cizího prostoru, a to i přesto, že by si ho rád alespoň trochu upravil podle svého. Marco Zamora našel pro tyto situace kompromis.

Jak si z pronájmu udělat domov

Když se Marco Zamora rozhodl usadit ve slunném Los Angeles v Kalifornii, zpočátku nemohl nalézt žádné bydlení, které by odpovídalo jeho parametrům. Až po mnoha prohlídkách ho oslovil více jak 100 let starý byt. Prostor byl sice solidní a celkem zrekonstruovaný, nicméně Marco, který se shlédl v architektuře a bytovém designu, si ho chtěl přetvořit podle sebe.

To však mělo hned několik háčků. Apartmán byl jasně daný, Marco také neměl souhlas pronajímatelů pro nějaké větší zásahy a ani si o něj nemínil říkat. Uvědomoval si, že ať už totiž do bytu investuje jakoukoliv částku, stále bude navyšovat hodnotu majetku, který není jeho. Z tohoto důvodu (a i proto, že sám není příliš velký řemeslník) se rozhodl byt přizpůsobovat svým požadavkům chytrými a levnými způsoby. A jak taková řešení vypadají?

Levně, snadno, ale stylově

Za všechno mluví Marcův profil na TikToku, kam nahrává svá videa o přestavbě svého pronájmu, kde má přes půl milionu sledujících. Marco často pracuje s možnostmi za pár korun, která ale velmi dobře vypadají a prostoru dodávají osobitý styl. Marco se do něj snaží otisknout nejen sebe, ale i to, co má rád. V bytě se tak mísí především živý mexický design s uměleckými prvky.

200 let starý dům po dědečkovi se díky vnukovi dočkal nové podoby. Zachoval však jeho osobnost

@want.zamora Renter friendly kitchen makeover part 3! Give me some ideas for the paint color and light fixture ?#kitchenmakeover #peelandstick #archway #interiordesign ♬ original sound – Marco Zamora

Původně bílá kuchyně tak třeba po Marcově zásahu vypadá mnohem útulněji a barevněji. Bílé dlaždice na podlaze vylepšil Marco nalepovacími lištami vínové barvy, do podobného tónu poté doladil i kuchyňskou linku. Vysoký průchod do této místnosti orámoval dřevěnou zárubní, do jejíž horní části aplikovat falešnou barevnou mozaiku. S barvami na sklo si pak vyhrál i v dalších místnostech.

Zdroj: Insider

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]