Mladý francouzský pár si pořídil útulný dům na kolech, který nabízí maximální pohodlí

Minimalismus jako životní styl vyznává stále více mladých lidí. Jednou z oblastí, ve které se minimalismus projevuje, je i styl bydlení. Tito lidé tak netouží po velkých rodinných domech, vystačí si s malými byty či malými domky, které se dají postavit například z obytného přívěsu. Po celém světě tak vzniká jakési hnutí malých domů, které tento styl specifický bydlení prosazuje. Příčinou vzniku tohoto hnutí není jen minimalismus jako životní styl, ale také vysoké finanční náklady, které s sebou pořízení vlastního bydlení přináší.

Malé mobilní domy jako nový životní styl

Hnutí malých domů se rychle stává populární mezi obyvateli měst mnoha evropských zemí. Stále více především mladých lidí se snaží všemi možnými způsoby najít alternativu k nákupu drahých nemovitostí, protože ceny bydlení v některých státech jsou opravdu astronomicky vysoké. Jeden takový domek si postavil i jeden mladý pár ve Francii, na okraji malého města Nantes na západě země. Jejich dům je velmi kompaktní a najdete v něm vše, co k životu potřebujete.

Domek Celia a Damiena se nachází v klidné lokalitě na předměstí, s dostatkem volného prostoru kolem a na dosah přírodě. Domek si navrhli sami a poté se se svým projektem obrátili na francouzskou společnost Baluchon, která se zabývá výstavbou mobilních domů. Při projektování i vlastní stavbě byl velký důraz kladen na maximální využití vnitřního prostoru. V domě se například nachází podkroví se dvěma lůžky a zároveň byl v podkroví ponechán prostor také pro budoucí dětský pokoj.

Vše, co k životu potřebujete na jednom místě

I přes minimální rozměry vypadá vnitřní prostor velmi prostorně. K dispozici je obývací pokoj, který slouží jako místo pro odpočinek, jídelna, koupelna a pracovní prostor, který slouží jako kancelář Celie, která provozuje online podnikání, a pracuje tak z domova.

Damien dokonce vlastnoručně vyrobil některý nábytek, například police na knihy a pokojové květiny a také originální lampy. V kuchyni se nacházejí všechny spotřebiče, které v našem každodenním životě používáme a potřebujeme pro přípravu nejrůznějších pokrmů. Velmi sofistikované jsou i nejrůznější úložné prostory, které v domku nalezneme a které umožňují nejen uschování oblečení, ale i dalších osobních věcí. V celém interiéru dominují přírodní a ekologické materiály, jak ve formě nábytku, tak dekorací.

Nově vytvořený domov mladého páru se tak vyznačuje nejen minimalistickou architekturou a originálním designem, ale také přirozeností a šetrností k životnímu prostředí materiálů používaných pro vnější i vnitřní výzdobu. Tedy vším, co mladý pár od svého bydlení očekával. A zároveň, vzhledem k tomu, že se jedná o mobilní dům na kolech, se mohou téměř okamžitě přemístit i s celým domkem kamkoli budou chtít či potřebovat.

Fotografie: Venus Green

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]