Stará a opuštěná benzínová stanice předělaná na moderní obytný dům vás mile překvapí

Když se syn Roberta Guthrie dozvěděl, že jeho otec koupil čerpací stanici a rozhodl se tam přestěhovat, myslel si, že se jeho otec dočista zbláznil. Ale pan Robert to myslel naprosto vážně. Toužil mít jedinečný dům, a tak si koupil stoletou starou benzínovou stanici, která se nachází v New Orleans a přeměnil ji na úžasný moderní dům.

Byl to vlastně skvělý nápad. Benzínová stanice měla poměrně velkou plochu, kterou bylo možné přeměnit z neobytné na obytnou. Dům má moderní design, ale příslušenství použité uvnitř je součástí historie místa. Například svítidla v koupelně a přízemí jsou vyrobená z reflektorů. Úchytky na skřínkách zdobí emblémy vozů. Nechybí ani značky automobilů a vystavená autíčka nebo torzo auta na stěně v ložnici.

Splněný sen o jedinečném domě 

Střešní konstrukce je úžasná a působí skutečně neobvykle. Schodiště je vyrobeno ze starých hydraulických výtahů. Kuchyně je však moderní, ale přesto působivá. Stejně tak koupelna. Tak trochu loftové a indusriální bydlení s nádechem moderny. Zde můžete vidět, jak hezky se dá spojit historie s moderními prvky. A že ani železo nemusí působit chladně. Interiér je velmi pohodový. Díky své kreativitě mohl pan Robert zachovat Sinclairovu historii a zároveň naplnit svou vizi toho, jak by měl vypadat jeho dům.

Sinclair – americká ropná korporace, založená 1. května 1916. Byla zařazená na seznam největších soukromých amerických korporací. Vlastnila a provozovala rafinérie, čerpací stanice, hotely, lyžařská střediska a ranče pro dobytek. Vyznačuje se znakem dinosaura a maskotem brontosaura.

Něžnější pohlaví má většinou asi jinou představu o bydlení, ale muži by určitě takovým domem nepohrdli. Nicméně já jsem žena a moc se mi tento nápad líbí. Co na to říkáte vy? Pustili byste se do podobného projektu? 

Obrázky: wowamazing