Mladý pár koupil opuštěnou stodolu a přestavěl ji na útulný dům

Dlouho to vypadalo, že tato stodola brzy spadne, jelikož byla dlouhou dobu nevyužívaná. Nakonec využití přece jenom našla. Vznikl z ní luxusní dům, a to jenom díky tomu, že ji objevil mladý pár, který hledal zajímavé bydlení na ještě zajímavějším místě. Vzhledem ke své poloze je tato stodola zaujala na první pohled. Sice vypadala jako ruina, ale dnes není problém zrekonstruovat téměř vše.

Snaha zachovat charakter stavby

Většina lidí by stodolu srovnala se zemí a na jejím místě by postavila svůj nový domov. Tento pár se však rozhodl k tomu, že charakter stavby zachová. Původní zdi byly ponechány, opraveny a zpevněny. I díky tomu zde nevznikla nevzhledná nemovitost, ale jejich dům i nadále připomíná budovu, která zde byla odnepaměti a které do okolí skvěle zapadá.

Jde to i bez přívodu vody a elektřiny

Jediným problémem bylo to, že stará stodola pochopitelně neměla zavedenou ani vodu, ani elektřinu. A to musel pár vyřešit. Za pomoci odborníků se jim to povedlo poměrně snadno. Voda byla získána ze země, díky vykopání studně. A dostatek elektřiny zajistí solární panely. Díky tomuto řešení je jejich dům nejenom zcela soběstačný, ale také má zcela minimální náklady na provoz.

Interiér se změnil k nepoznání

Nutno říci, že původní stará stodola vypadala, že má své nejlepší roky za sebou. Přesto se z ní povedlo vytvořit něco, co vypadá úchvatně. Zvenku byl zachován její ráz, zatímco uvnitř působí interiér velmi moderně, ale zároveň i stylově, stejně jako útulně. Díky instalaci velkých oken je zde i mnoho světla, což ho i opticky zvětšuje.

Na dokonalém místě

Unikátnost tohoto bydlení dokládá i fakt, že tato nemovitost stojí na krásném místě, v zemědělské oblasti ve Španělsku. Pár tak má něco, o čem dnes každý majitel nemovitosti jenom sní. Domov, uprostřed krásné přírody, ne v satelitním městečku poblíž velkého města. I toto je něco, co jim zcela pochopitelně každý závidí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]