Malý dům svým designem ukazuje, jak veselá byla 60. léta

léta byla celkově obdobím, které bylo spojeno s rockovou hudbou, s celkovým uvolněním v politice a kultuře, ale i s hravostí. A toto všechno se následně promítalo do běžných oblastí lidského života. Bydlení nevyjímaje. Pokud vás zajímá, jak taková architektura vypadala, můžete se na to podívat. Tento dům si zachoval svůj původní styl.

Ze dvou přívěsů

léta byla také symbolem cestování. A to jak jinak než v přívěsech. I proto jsou základem této nemovitosti právě dva takové, které jsou spojeny v jeden celek. Nejde tak o klasickou zděnou stavbu, ale spojení dvou přívěsů o celkové obytné ploše 37 čtverečných metrů. Není to moc, ale je to dostačující. Navíc součástí bydlení je také praktická terasa, která vnitřní prostor zajímavě rozšiřuje směrem ven. V létě je skvělou volbou na relaxaci a na popíjení.

Design neodkazuje jenom na styl 60. let

Unikátní je celkový design interiéru. Jde o dům, ve který bydlí manželé, a zatímco muž chtěl typická 60. léta, žena chtěla něco modernějšího. Nakonec vznikl zajímavý kompromis, který odkazuje k minulosti svými tvary a barvami, ale zároveň si vše ponechává také určitou dávku praktičnosti, která je zase symbolem současné architektury. Decentnost pomáhá navozovat bílá a šedá barva, zatímco na 60. léta jasně odkazují výrazné barevný součásti.

Vešlo se všechno

I když je to dům na první pohled malý, je zde vše, co je potřeba. Soukromí nabídne ložnice s šatní skříní, možnost hygieny koupelna se záchodem, nechybí ani obývací prostor, kuchyně a samozřejmě všechny spotřebiče, ať už se jedná o troubu, nebo pračku. Velikostně se jedná o plochu menšího bytu, do kterých se také musí vše vejít.

Určitě není malý

I když nemá ani 40 metrů čtverečných, tak rozhodně není malý. Stačilo vše správně rozvrhnout, zvolit otevřené dispozice, využít každý centimetr místa a je vidět, že interiér rozhodně není malý. A co kdyby, každého stejně více zajímá styl šedesátých let.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]