I domov lze zařídit tak, aby vám pomohl k dobré kondici a hubnutí

fitness, home and diet concept - smiling teenage girl with bottle of water after exercising at home

Jestliže se domníváte, že nezáleží na tom, čím se obklopujete, hodláte-li dodržovat zdravý životní styl, pak se pletete. Existují určité zásady, které se vyplatí dodržovat, a také různá doporučení, jež k vysněnému cíli pomohou.

Hubnutí je předně otázkou jídla a pohybu. Aby se dalo obojí skloubit dohromady, je vhodné zařídit bydlení, kde trávíme hodně času tak, aby umožňovalo obojí. Tak složité to zase není. Pojďme se společně podívat na to, jak zařídit bydlení, které vás bude motivovat k zdravějšímu životnímu stylu.

Mějte doma váhu

Krok číslo jedna je pořízení osobní váhy, která vám pomůže uhlídat kilogramy. Je vhodné ji umístit tak, aby byla na očích. Ale ne tak, aby tam stála pouze na parádu. Naučte se váhu pravidelně používat a zapisujte si své pokroky. Někdo možná namítne, že lézt na váhu dnes a denně je demotivující. Nemusí to tak být, když se na to podíváte z jiného úhlu pohledu. Váha je dobrý ukazatel toho, zda něco dělám dobře nebo špatně.

Kupte si vhodné nádobí

Tato rada se týká zejména talířů. Bylo prokázané, že některé barvy stimulují chuť k jídlu a jiné zase potlačují. Navíc malá porce na velkém talíři bude vypadat, že jíte jako „ženatý vrabec“. Ze začátku vám možná správná velikost porce bude dělat problémy, proto si pořiďte k osobní váze i váhu kuchyňskou a jídlo si alespoň ze začátku odvažujte. Uděláte si přehled o tom, zda jíte hodně nebo naopak příliš málo, což by také nebylo správné.

Sportovní vybavení

Mimo kuchyňské a osobní váhy, vhodných talířů si pořiďte i sportovní vybavení. Jak jsme již uvedli, není to jen o jídle, ale také o pravidelném pohybu. Sportovní vybavení závisí na vašich prostorových možnostech. Máte-li více místa, můžete si dovolit koupit více sportovního náčiní nebo i větší pomůcky.

V případě malého prostoru to může být jen švihadlo bez provázku – v podstatě držíte rukojeti, které mají zabudované čidlo a počítají vám spálené kalorie, čas skákání, počet skoků. Skvělé jsou i posilovací gumy, které snadno uložíte do šuplíku a nahradí činky i posilovací stroje. Dále to může být podložka na jógu apod. Nevíte-li co cvičit, stáhněte si nějakou chytrou aplikaci anebo najděte cvičení na Youtube, případně se přihlaste do nějakého online programu na cvičení.

Obrázky: fitnessgalore, pixabay