Mladý par se rozhodl vyřešit problém s bydlením netradičním způsobem, přestavbou obilného sila

V dnešní době mnoho lidí dává přednost minimalistickému životnímu stylu, se kterým souvisí i to, že nepotřebují mít velký rodinný dům. Příkladem opravdu netradičního bydlení je ale dům, který si v americkém Phoenixu vytvořil architekt Christoph Kaiser se svou ženou.

Pokud očekáváte něco jako dům vytvořený z dnes populárních kontejnerů, mýlíte se. Jejich domek totiž původně býval obilným silem.

Bydlení v bývalém silu

Ano, jejich dům, který se nachází v samém centru Phoenixu, býval původně silem na obilí. Dnes je ale velmi originálním a zajímavým domem. Silo bylo postaveno na začátku padesátých let dvacátého století. Silo tvaru kužele bylo vytvořeno z vlnité oceli a bylo dostatečně vysoké, aby umožnilo jeho rozdělení pomocí příček na dvě patra.

Pár si nechal vyrobit speciální posuvné dveře a také okna, která korespondují se stylem sila a jeho kruhovým tvarem. Zároveň tak dodali interiéru tolik potřebné světlo. Kromě toho celou konstrukci nechali zaizolovat a natřít speciálním nátěrem, který odráží horké arizonské sluneční paprsky. Okolo domu se nachází malá zahrádka s posezením.

Vše je v dokonalé harmonii

Jinak je ale drsný a neútulný vzhled vnějšku domu v naprostém kontrastu s útulností a moderností interiéru. Design interiéru rovněž vychází z nevšedního tvaru budovy,  téměř vše, co uvnitř najdete, je tak zakřivené, skříně, pohovka, stůl. Ze spodní části domu, kde se nachází obývací pokoj a kuchyně, se točitým schodištěm vyrobeným z kombinace dřeva a oceli dostaneme do ložnice, kterou osvětluje atypické okno umístěné ve střeše.

Díky své kreativitě se manželům podařilo vytvořit jedinečný dům, který je dokonalým příkladem toho, jak je možné využít nejrůznější nekonvenční a původně neobývatelné stavby. Jejich útulný domov se stal vyhledávaným místem, které turisté, kteří do arizonské metropole zamíří, často vyhledávají.

Fotografie: Christoph Kaiser