Mladý pár zrekonstruoval starý obytný přívěs na plnohodnotné místo k bydlení

Renovace nejrůznějších starých automobilů či varianty, kterou je obytný přívěs, je dnes poměrně oblíbeným koníčkem, především mužské části populace. Může to být ale i koníček manželského páru, tak jak je tomu v našem příspěvku. Manželé Marc a Laura koupili před pěti lety zchátralý ikonický obytný přívěs Airstream z roku 1972 a téměř dva a půl roku ho následně vlastními silami renovovali. Výsledek stojí rozhodně za to.

Splnění snu

Opuštěný přívěs našli během jedné ze svých cest stát zchátralý u silnice. Uvnitř přívěsu se jim podařilo najít dopis s adresou na jeho majitele. Vzhledem k tomu, že byli tímto přívěsem naprosto okouzleni, rozhodli se tohoto majitele vyhledat a on jim následně zchátralý obytný přívěs prodal za cenu pouhých šesti set dolarů.

Pár se hned nadšeně pustil do plánu na renovaci. Marc se sice živí jako architekt a návrhář, ale s renovací obytných přívěsů neměl do té doby žádnou zkušenost, podobně jako Laura, která pracuje jako spisovatelka. Mylně se proto domnívali, že jim na renovaci bude stačit přibližně půl roku a budou moci vyrazit na svou vysněnou cestu po Spojených státech.

Interiér dokonale přizpůsobený tvaru přívěsu

Práce nakonec trvaly téměř dva a půl roku. Nyní pár v Airstreamu již trvale bydlí, a dokonce z něj i pracuje. To jim umožňuje realizovat i jejich velký koníček, kterým je již zmíněné cestování.

Při renovaci manželé dokonale využili zakřiveného originálního tvaru obytného přívěsu a zároveň do prostoru zabudovali funkční vestavěný nábytek, který jim umožňuje pohodlný každodenní život. Částí, na kterou jsou oba velmi pyšní, je koupelna. Oba si uvědomovali velkou důležitost koupelny pro cestování, a tak jejímu designu i funkčnosti věnovali velké množství času a pozornosti. Výsledkem je krásná designová koupelna se sprchou, umyvadlem a zapuštěným sedátkem toalety.

Teď již k jednotlivým místnostem, v přívěsu se nachází malá a praktická kuchyňská linka se všemi potřebnými kuchyňskými spotřebiči, jako je trouba, lednička či kávovar. Mimo nich najdete v kuchyni také jídelní stůl, u kterého Marc zároveň přes den pracuje. Za kuchyní se nachází obývací část s gaučem, který slouží také jako postel.

Promyšlená strategie a kočky

Pokud vás zajímá, kolik finančních prostředků museli manželé do renovace vložit, jedná se přibližně o částku dvaceti tisíc dolarů. Částka je tak nízká především díky tomu, že manželé si opravdu veškeré práce, například i elektroinstalace, prováděli sami. Zároveň se snažili ušetřit i na veškerém vybavení, proto například v přívěsu nenajdete žádné produkty renomovaných značek.

Pokud jde o to, jak se manželům v přívěsu žije, jsou naprosto spokojení. Ale připouštějí, že než se do přívěsu naplno nastěhovali, vyzkoušeli si život na malém prostoru a po dobu šesti měsíců bydleli v jiném pronajatém obytném přívěsu, který jim zároveň pomohl uvědomit si, co k pohodlnému životu potřebují a to pak následně zabudovali do Airstreamu. Manželé navíc v přívěsu nebydlí sami, společně s nimi v něm žijí i jejich tři kočky.

Fotografie: Marc Bilbao