Netradiční bydlení v kostele díky důmyslné rekonstrukci nabízí vše pro život

Jestliže se domníváte, že kostel slouží především jako místo pro modlitbu či tiché rozjímání, nemáte tak úplně pravdu. V současné době se totiž jedním z architektonických hitů stává předělávání malých nevyužívaných kostelíků na nevšední bydlení.

Příkladem je i kostel z našeho příspěvku, který byl netradičně přetvořen na loftový byt se dvěma mezaniny, a nabízí tak velmi originální byt, ve kterém se snoubí tradiční a starobylý charakter kostela s moderním bydlením.

Zvenku kostel, zevnitř útulný moderní byt

Kostel se nachází ve Vieux-Lévis v kanadském Quebecu a zvenku budova vypadá jako typický venkovský kostel s charakteristickým půdorysem, věžičkou i stylem oken. Nachází se v klidné části města, ale v jeho dosahu je veškerá občanská dostupnost.

Když otevřeme bílé vstupní dveře, nevstoupíme do obvyklého kostelního prostoru, který si představujeme, nýbrž do obývacího pokoje, jehož součástí je i jídelna. Na první pohled nás v této velké otevřené místnosti zaujmou sloupy, které jsou pozůstatkem původní funkce budovy.

Dominantní barvou v prostoru je bílá, která opticky zvětšuje již tak velký prostor. Bílé jsou nejen stěny, ale také sloupy, strop, dveře a okna. Na podlaze z bambusu je umístěna pohodlná rohová sedací souprava béžové barvy, ze které můžeme sledovat televizi.

Kromě jídelny se v přízemí budovy nachází také kuchyně s kuchyňskou linkou do tvaru písmene U, která je v tmavě hnědé barvě, doplněná o nerezové spotřebiče.

Originální řešení se dvěma mezaniny

Po dřevěných schodech, které se nacházejí v obývacím pokoji, se dostaneme do prvního mezipodlaží, mezaninu, kde se nachází malá kancelář, která nabízí krásný pohled nejen dolů do obývacího pokoje, ale také na horní dekorativní části kostelních sloupů.

Kromě kanceláře jsou součástí mezaninu také luxusní koupelny, v jedné z nich se nachází velká vana a je určena spíše pro relaxaci, druhá s pračkou a sušičkou je zařízena ve stejném stylu jako kuchyně.

Z tohoto prvního mezipodlaží lze dále pokračovat na druhý mezanin, kde se nachází ložnice. Z postele tak můžete pozorovat krásný dekorativní strop s klenbou.

Fotografie: Proprio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]