Mobilní dům ze starého kamionu, který vypadá lépe než většina garsonek. Posuďte sami

Pro většinu lidí je sen o vlastním bydlení docela utopie, vzhledem k dnešním cenám. Proto řada lidí vlastní bydlení řeší různými způsoby. Přestavováním garáže na domek, stavění domu z kontejnerů, karavanu či UNIMO buněk, přestavováním autobusu na dům na kolech apod.

Dnes vám představíme také jeden dům na kolech, ale tentokrát ne z autobusu, ale ze starého kamionu. Přeci jen i když takové bydlení není rovněž zadarmo, vyjde podstatně levněji než klasický dům či byt.

Kdy se dům na kolech vyplatí?

Pokud milujete cestování, může být takový dům na kolech docela zajímavou alternativou bydlení. Protože bydlíte a zároveň cestujete. Ušetříte za ubytování a nemusíte platit nájem za byt, který po dobu vaší nepřítomnosti zůstane prázdný. No a v případě, že si chcete odpočinout od cestování, máte střechu nad hlavou jistou a nemusíte řešit, kde hlavu složit. Dnes existují i místa, kde za poplatek můžete zaparkovat a zůstat na jednom místě třeba dva i tři měsíce. Tento nápad se hodí i v případě, že máte pozemek, ale nemáte peníze na stavbu rodinného domu. Situaci tak můžete na nějakou dobu vyřešit tím, že si tam postavíte dům na kolech.

Jak dlouho to trvá?

Přestavět starý kamion na útulný domov není určitě nic snadného, ale většinu práce si dokáže šikovný a zručný kutil zvládnout i sám. Mladému páru trvalo 4 měsíce, než bylo nákladní auto předěláno na útulný a plně funkční domov. Martin se staral o čistě mužskou práci, Ilona o návrh, design a pomocné práce.

Kolik taková paráda stojí?

Kamion Martin a Ilona koupili přes ebay za 3600 liber a přestavba vyšla zhruba na 20 tisíc liber. Za tyto peníze by si mladý pár rozhodně vlastní bydlení nepořídil. Navíc oba baví cestování, takže spojili příjemné s užitečným. Zvenčí byste absolutně nepoznali, že se uvnitř skrývá malý a útulný byteček, který poskytne vše potřebné.

Ložnice

Koupelna

Toaleta

Mini obývák

Kuchyňka a obývací část na sebe navazují

Obrázky: boredpanda