Moderní dekorace, které by neměly chybět v žádném obývacím pokoji

Přemýšlíte, jak a čím ozvláštnit stávající interiér? Pak vsaďte na doplňky, které jsou stále v kurzu. A které to jsou? Zkusit můžete staré dobré časy – tedy doplňky ve stylu retro či vintage. Co se ještě nikdy neomrzí, jsou přírodní prvky.

Nic však nepokazíte ani tehdy, když místo pořizování nových věcí, naopak něco ještě uberete a vydáte se směrem minimalismu. Někdy může příliš hodně doplňků narušovat pocit pohody, protože hodně věcí na jednom místě může působit chaoticky.

Retro a vintage

Retro a vintage doplňky patří k oblíbeným. Dají se začlenit i do moderní domácnosti. Retro se těší stále velké oblibě a k tomuto stylu se vrací čím dál více lidí. Mnohdy ani nemusíte za tyto doplňky utrácet, možná najdete nějaké kousky v garáži nebo na půdě, stačí je jen oprášit a použít. Domovu dokáží dát patřičný šmrnc.

Přírodní prvky

Ať už je to dřevo, ratan, proutí, jutové koberečky, krásně zahřejí a propůjčí interiéru útulnost. Tyto doplňky lze vídat ve skandinávském nebo farmářském stylu, ale je žádoucí použít je v rozumné míře i v moderně laděném interiéru.

Může to být dřevěný příborník po prababičce v moderní kuchyni, ale i ratanové houpací křeslo v obývacím pokoji či proutěné košíky v koupelně. Co ještě rozehřeje domácnost, jsou dary přírody – sušené bylinky, květiny, větvičky.

Dostatek rostlin

Jestli něco opravdu rozzáří a zútulní domácnost, pak jsou to rostliny. Ať už jde o velké rostliny sahající do stropu nebo mrňousy někde na poličce. O prospěšnosti pokojových rostlin v domácnosti toho bylo napsáno již mnoho. A faktem zůstává, že jde o nejkrásnější dekoraci vůbec, která nikdy nevyjde z módy. Pokud jich doma máte málo, zkuste pořídit další a uvidíte, jak místnost ožije.

Minimalismus

Novým trendem dneška je, že čím méně toho člověk doma má, tím lépe. Něco na tom bude. V interiéru, který je přeplněn různými krámy si člověk neoddychne, ani kdyby stokrát chtěl. Minimalismus asi nebude úplně pro každého, protože někomu může připadat zase strohý. Zkuste najít zdravou míru. Pokud se vám zdá, že toho máte doma až příliš, jednoduše něčeho uberte. Bude se vám určitě lépe dýchat a více se uvolníte.

Fotografie: Pixabay