Mravenci v domácnosti nemají co dělat. Zbavit se jich lze účinnou směsí. Ingredience má každý doma, jen o nich neví

Fotografie: Freepik

Komáři, mravenci, švábi a pavouci. Mnoho lidí tyto malé nájemníky nenávidí a hledají nejúčinnější způsoby, jak se jich zbavit. I když se to může zdát často téměř nemožné, můžete se jich zbavit velice jednoduchým způsobem pomocí ingrediencí, které většina z nás má vždy doma po ruce.

Možná vůbec netušíte, jak snadno a levně se můžete zbavit nechtěných návštěvníků, aniž byste si museli kupovat drahé a toxické prostředky v obchodě.

Soda a moučkový cukr

Smíchejte stejné množství jedlé sody a moučkového cukru a posypte touto směsí povrch, kde tento hmyz nejčastěji vidíte. Bude trvat asi jeden den, než zmizí, ale tímto způsobem se jich efektivně zbavíte bez větších potíží. Navíc máte zaručeně obě ingredience doma a snadno díky tomu směs připravíte.

Musíte jen chvíli sledovat, kde se mravenci nejvíce objevují. Vyzkoušet ale samozřejmě můžete i babské rady, mezi které patří použití křísy nebo octa.

Fotografie: Pixabay

Mletá feferonka a citronová šťáva

Stejný postup můžete vyzkoušet s obyčejnou mletou feferonku, pokud nemáte malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří by zkoumali červený prášek na povrchu. Pro malé děti i mazlíčky by pálivá paprika mohla být problémem, takže se ujistěte, že se nikdo takový není v blízkosti. Mravenci nesnáší pálivé a kyselé suroviny, díky kterým se jich zaručeně zbavíte. Níže najdete další možnosti, které můžete k tomuto účelu použít a máte je jednoznačně v kuchyňské skříňce.

Z tohoto důvodu je velice účinná také citronová šťáva. Mravenci netolerují kyselinu citronovou, takže je to skvělý způsob, jak se dostat ze svého domova.

Pokapejte, potřete nebo postříkejte citronovou šťávou všechna místa, která podle vašeho podezření mravenci používají pro vstup do vašeho domova. Snadno je odpudíte a přitom se jedná o velice levnou surovinu, kterou máte zajisté doma i v tuto chvíli.

Fotografie: Pixabay

Pálivé a kořeněné suroviny jsou sázkou na jistotu

Oblíbené koření, které používá hodně lidí po celém světě, může snadno vyhnat mravence z vašeho domova. Použít můžete nejen feferonky, ale také červenou papriku, kurkumu nebo skořici. Vyzkoušejte skořicový éterický olej a naneste ho na povrch pomocí ušní tyčinky nebo lahvičky s rozprašovačem, do které dáte půl litru vody a dvě lžíce skořice. Zaručujeme, že díky těmto štiplavým ingrediencím se u vás mravenci už neobjeví a budete mít na dlouhou dobu klid.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]