Návnada na octomilky a mušky: Směs s octem v hlavní roli zbaví domácnost vetřelců

Fotografie: John Tann / Creative Commons / Attribution 2.0

Se sladkými ovocnými plody, jako jsou broskve, jahody, meruňky či třeba melouny, přichází nejen léto, ale také ovocné mušky. Zjistěte, jak na ně vyzrát.

Mouchy, octomilky a další zástupci hmyzí říše holdující ovocným šťávám a vůním, každé léto znovu a znovu objevují zákoutí vaší kuchyně. Křídlo za křídlem dobývají toto neprobádané území a své úspěchy slaví upíjením sladkého nektaru z ovocných plodů na vaší kuchyňské lince. Zbavte se těchto nezvaných štamgastů včas s těmito tipy.

Použijte správnou návnadu

Při boji s octomilkami a dalšími ovocnými muškami máte v podstatě dvě možnosti. Tou první je, že je pozvete do svého domu a připravíte se na boj zblízka. Jakmile je budete mít ve větším počtu na mušce, použijte na ně fén. S horkým vzduchem mají octomilky problém, stejně jako se silným prouděním. Další osvědčenou možností je poté použít vysavač.

Nebo mušky chyťte „na lep“. Tato metoda vyžaduje, abyste použili svůj domov jakožto lákadlo a následně proti muškám využili jejich slabinu. Lahodnou past připravíte tak, že do sklenice nebo menší misky dáte cokoliv, co těmto potvůrkám chutná. Přes nádobu přetáhnete potravinářskou fólii, do které párátkem uděláte několik dírek. Mušky se tak dostanou dovnitř, ale ven už ne.

Když je nechcete ani vpustit do domu

Pokud ale nechcete mušky ani pustit přes práh, doporučujeme připravit si domácí osvěžovač vzduchu z máty a bazalky. Tato osvěžující vůně prosytí váš domov a zároveň zajistí, že mušky raději zůstanou venku. Kombinace těchto intenzivních aromat totiž není zrovna podle jejich gusta. Klidný domov si zajistíte tím, že bazalku s mátou umístíte na okenní parapety a ke dveřím.

Odpuzovače komárů v květináči: Pokojové rostliny navíc zpříjemní vzduch v domácnosti

ovoce mísa
Fotografie: Flickr

Odrazit nájezd octomilek a dalších mušek umí spolehlivě také směs s octem. Do skleničky si připravte trochu prostředku na nádobí, který zalijete trochou octa. Ale pozor – nemíchat! Mušky přiláká octová vůně, jar ale zajistí, že do domu nepronikne ani jedna. Nejúčinnější bude tato past, stejně jako v předchozím případě, když ji umístíte do oken.

Zdroj: Santeplusmag

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]