Muž svépomocí postavil na zahradě originální gril za hubičku

Léto je v plném proudu a vybízí k tomu, trávit teplé letní večery venku na zahradě, kde je gril. Pokud žijete v domě se zahradou a máte tuto příležitost, patříte mezi šťastlivce. Schází-li vám ke štěstí už jen kvalitní gril, přečtete si, jak si ho jednoduše vyrobit svépomocí. Vydrží vám mnoho let a už se nebudete muset spoléhat na elektrické nebo jiné mnohdy nestabilní grily z hobbymarketů.

Připravte si cihly a pusťte se do díla

Chuť jídla připravovaného na otevřeném ohni je zkrátka odlišná a má své kouzlo. K létu neodmyslitelně patří a pokud si chcete tyto momenty dopřávat častěji, vyplatí se vám pořídit kvalitní grilovací koutek. Díky jednoduchému návodu si ho budete moci sami postavit. Pokud jste odhodlaní se do této výzvy pustit, budete potřebovat:

  • cihly
  • cement
  • grilovací rošt
  • základní nářadí

Promyslete si rozložení cihel

Než se pustíte do práce, položte si na zem grilovací rošt a podle jeho velikosti umístěte kolem první úroveň cihle, které budou sloužit jako základ a udají výslednému grilu tvar. Zkuste pracovat s cihlami vcelku. Usnadníte si tak práci s jejich řezáním.

Ve chvíli, kdy budete mít jasno, smíchejte pět dílů písku s jedním dílem cementu a přidejte dostatek vody. Výsledkem by měla být tuhá konzistence. S takto připravenou maltou můžete cihly postupně vrstvit a spojovat.

Práce vyžaduje smysl pro detail a preciznost

Každý krok kontrolujte pomocí vodováhy a případné nerovnosti kompenzujte přidáním malty. S precizním spojováním cihel si dejte práci, aby byl výsledek opravdu rovný a pěkný na oko. Nezapomeňte ani na kontrolu pravého úhlu všech rohů. Takto postupujte s dalšími vrstvami cihel.

Na levé a vnitřní stěně otočte cihly na stranu a vytvořte římsu pro zásobník na uhlí. Hodit se bude i zapuštěná hrana na vnějším okraji, kterou vytvoříte využitím polovin z cihel. Pokud si chcete vyhrát s dokonalým a profesionálním vzhledem celého grilu z vnější strany, použijte kus hadice a vyhlaďte jednotlivé spoje mezi cihlami.

V druhé části grilu vedle roštu vznikl prostor, který využijete jako pracovní plochu. Za tímto účelem si připravte cementovou desku požadovaného tvaru, kterou do této části grilu umístíte a připevníte. Díky tomu získáte plnohodnotný koutek ke grilování a přípravu jakýchkoliv oblíbených pokrmů z otevřeného ohně.

Fotografie: Novamett

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]