Jaké barevné letní interiérové trendy jsou letos in? Inspirujte se k oživení vaší domácnosti

Léto je tady se svými skvělými letními recepty, vůněmi, barvami a skvělou náladou. I váš domov si zaslouží, abyste ho rozveselili pomocí barev. Podívejte se na barvy, které patří toto léto k těm nejoblíbenějším. Ať už v kuchyni, ložnici či obýváku, vnesou do vašeho interiéru radost, svěžest a dobrou náladu.

Jasně žlutá

Nemusíte malovat ihned celou místnost nebo stěny od podlahy ke stropu. Mnohdy stačí pouze jedna stěna nebo vymalovat spodní část, která bývá nejvíc ušmudlaná a horní část nechat bílou. Přidejte ještě pruh a učiňte výmalbu zajímavější.

Pastelové barvy

Jemně broskvová, šeříková, kávová, krémová. To vše jsou příjemné barvy. Do interiéru je můžete dostat snadno, a to pomocí bytových doplňků. Kobereček, závěsy, přehozy, polštářky. Pustit se však můžete i do rychlé výmalby a opět přetřít jednu stěnu.

Zelená barva

Zelená barva je uklidňující a rovněž patří k oblíbeným. Pokud zvolíte vhodný odstín, nemusí jít rozhodně vždy pouze o sezónní záležitost. Neváhejte zelenou použít v podobě kytek, bytových textilií a decentní výmalby.

Broskvová

Stejně jako lze nosit oblečení v různých odstínech například šedé, můžete i v interiéru použít několik odstínů jedné barvy. V tomto případě jde o broskvovou, která toto léto patří do seznamu nejoblíbenějších interiérových letních barev.

Levandulová

Levandulová už tady jednu dobu byla a opět se vrací na scénu, alespoň pro letošní letní období. Výtečně se kombinuje s dalšími barvami a skvěle si rozumí například s šedou.

Lehce růžová

Žádná šílená růžová, ale soft pink. Perfektně vypadá s dřevěným nábytkem a tento lehký odstín růžové milovaly již naše babičky. Doplnit můžete o geometrické vzory, tím se rozbije zbytečná přeslazenost.

Růžová podruhé

I tento odstín „žvýkačkové“ růžové je letos na seznamu oblíbených barev. Tento odstín se už však hodí spíš do koupelny nebo dívčího pokoje.

Mátová

Mátová doslova osvěží místnost. Hodí se však tam, kde je dostatek denního světla, aby mohla vyniknout. Dobře se kombinuje se zelenou a modrou.

Námořnická modř

Kombinace modré, zelené a červené se jeví poněkud netradiční, ale sami vidíte, že když se spojí ty správné odstíny barev, může z toho vzejít zajímavý interiér. A máme tady ještě jednu zajímavou trojkombinaci.

Červená, bílá a modrá

I tato trojice barev zní velmi odvážně. Spojení těchto barev je elegantní. A všimněte si také, že se opět vrací do módy vzory na stěnách. Ať už jde o tapetu nebo výmalbu.

Obrázky: goodhousekeeping