Vyměnil civilizaci za život v temnotě. Jeskynního muže se sklerózou inspiroval výlet na kole

Fotografie: Pixabay

Tomuto muži byla diagnostikována skleróza, což ho přimělo hledat smysl života. Náhodně objevil jeskyni a rozhodl se z ní udělat svůj domov.

Celkově vzato, většina z nás si nedokáže představit, jaké by to asi bylo žít v jeskyni. V dnešní době máme veškeré pohodlí, na které jsme zvyklí – od elektřiny a tekoucí vody po pokročilé přístroje. Naši předkové takto žili, protože jeskyně je přirozená ochrana před predátory a nepříznivým počasím. Nicméně Angelo Mastropietro se rozhodl, že se vrátí ke kořenům, a v jedné takové staré jeskyni si vytvoří svůj domov.

Výlet na kole rozhodl

Příběh Angela začal v roce 2007, kdy mu byla diagnostikována roztroušená skleróza. Během tohoto časového období si začal klást otázky ohledně smyslu svého života a cítil potřebu něco změnit. O 10 let později náhodou objevil jeskyni během jízdy na kole, když ho zastihla dešťová přeháňka. Při vstupu do jeskyně staré 250 milionů let ucítil něco magického a rozhodl se z ní udělat svůj domov.

Přeměna nebyla snadná – Angelo musel utratit více než 100 000 liber, což jsou v přepočtu necelé 3 miliony korun, a projekt trval dlouhých osm měsíců. Nicméně se mu podařilo vytvořit z jeskyně luxusní dům, který má tekoucí vodu, internet a moderní vybavení. Angelo si vyslechl mnoho odsudků za své rozhodnutí, ale když si lidé uvědomili, jak krásný a funkční jeho domov je, okamžitě změnili názor.

Odvaha do toho jít

Angelo je přesvědčený, že jeho jeskyně je to nejlepší místo, kde může žít. Podle něj je to nejen velmi útulné a pohodlné, ale také velmi energeticky účinné a udržitelné. Angelo si uvědomil, že život v jeskyni mu nabízí neuvěřitelnou příležitost k životu v souladu s přírodou, což je něco, co by mnoho z nás mohlo ocenit.

Autobus byl po vyjmutí sedaček zrekonstruován na pojízdný domov. Manželé toužili po dobrodružství

Mnoho lidí se na začátku děsilo myšlenky žít v jeskyni, ale jakmile viděli, co Angelo dokázal, jejich názor se změnil. Jeho jeskyně je nyní považována za skutečné umělecké dílo. Angelo nyní nabízí návštěvám prohlídku svého domu. Mnoho lidí se snaží získat pozvání a podívat se na to, jak žije.

Jeho příběh dokazuje, že pokud máte dostatek odvahy, můžete si splnit cokoli. Angelo si dokonce s nepříjemnou sklerózou dokázal vybudovat takovýto nový domov. Nebál se a šel si za svým cílem. Odvaha se mu vyplatila a dnes o jeho přestavbě mluví statisíce lidí. Nebojte se opustit svou pohodlnost a vyrazte do světa, kde jsou nekonečné možnosti.

Zdroj: Newsner

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]