Muž vzal několik plat od vajec a vyrobil jedinečný květináč na zahradu

Květináč na zahradu si samozřejmě můžete kdykoli koupit. Pokud ale máte srdce kutila a chcete mít na zahradě něco, co jste sami vytvořili, tohle je ideální příležitost. Velmi populární jsou velké cementové květináče, které jsou většinou poměrně drahé. Napadlo vás, že si ho můžete vyrobit sami? Podívejte se, jak na to.

Co budete potřebovat?

Domácí tvorba dekorací pomocí kartonových krabiček na vajíčka a pár kilo cementu je velmi oblíbeným způsobem. Je to levné, rychlé a vypadá to skvěle. Někdy se můžete setkat také s nábytkem na zakázku, který je vyrobený tímto způsobem. Dokonce i odborní návrháři interiérů i exteriérů si tyto materiály velmi chválí. V tomto případě budete potřebovat 5 krabiček na vejce, cement a vodu a kromě toho ještě:

  • tmel, písek a voskované plátno,
  • 5 cihel,
  • 5 kovových tyčí,
  • 5 malých plastových lahví.

Výroba zabere pár dnů

Všechny krabičky na vejce nařežte tak, aby měly stejnou velikost. To budou stěny květináče. Cement zřeďte vodou v poměru 3:1 a směsí naplňte připravené krabičky. Vše nechte přes noc zaschnout. Po 24 hodinách s nimi můžete dál pracovat. Vzniklé stěny postavte svisle a naskládejte kolem nich cihly, aby nespadly.

Poté si namíchejte trochu cementu a naneste ho na vnitřní stranu tak, aby se nyní již cementové krabičky spojily dohromady a zároveň, aby uvnitř vznikl kruh. Opět vše nechte pořádně zaschnout. Počítejte s tím, že cement musí vždy zaschnout a tím pádem bude výroba květináče trvat déle, než pár hodin. Výsledek ale bude stát zaručeně za to.

Už jste skoro u konce

Následující den můžete konstrukci naplnit pískem. Volné nechte jen 2 – 3 cm nahoře. Písek vyhlaďte špachtlí nebo stěrkou. Na písek naneste rovnoměrnou vrstvu cementu. Uprostřed květináče vytvořte pomocí kovové tyče malou díru.

Z plastových lahví odřízněte vrchní části a naplňte je cementem. Opatrně je umístěte okrajem dolů na vzniklou plochu. To budou nohy květináče. Nechte cement opět ztvrdnout. Nakonec odstraňte vršky lahví a květináč natřete dle vlastní volby.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]