Myčka podlahy = neuvěřitelný pomocník do domácnosti! Vyluxuje i vytře zároveň a ušetří vám tak čas

Když se vysloví myčka, představí si každý buď myčku na auta, případně myčku na nádobí. Nicméně již nějakou dobu existuje i myčka podlahy. Co vše taková myčka dovede? Uchvátí vás především tím, že dokáže naráz luxovat i vytírat, tudíž se nemusíte trápit přípravou a ušetří vám polovinu času.

Právě to činí tento spotřebič atraktivním. Vytírání a vysávání naráz ušetří polovinu času a vaši námahu. Díky tomu, že jsou na povrchu vidět navlhčené tahy víte, kde už jste s přístrojem manipulovali a která část je uklízená. Vzhledem se nějak moc neliší od parního mopu. Na první pohled vypadá jako mop s rukojetí. Pouze na spodní straně jsou čistící válce a hlava, mop má i nádržku na vodu, stejně jako ten parní.

Ekologicky šetrný pomocník

Velmi dobře a snadno se s ním manipuluje. Jde o moderní přístroj, který sbírá ohlasy, co se ceny, funkce i designu týče. Navíc je ekologicky šetrný, protože jednak ušetříte vysávání + vytírání parním mopem (vezmete to na jeden zátah) a ušetříte i spoustu vody.

Vyčistí bez námahy

Přístroj pracuje tak, že válce z mikrovláken rotují a sbírají z podlahy nečistoty a vytírají. Pro špinavou tekutinu je umístěná samostatná nádrž (jde tedy zároveň o mokré vysávání). Vodu pak vylijete. S jednou nádrží, která je na 400 ml vody zvládnete uklidit celý byt o podlahové rozloze 60 metrů čtverečních. Podlaha usýchá do několika minut.

Různé podlahové krytiny

Vůbec nevadí, když máte v kuchyni dlažbu, v obýváku dřevo, v předsíni laminát či linoleum. Podlahová myčka je velmi universální přístroj a hodí se pro různé povrchy. Problémy ji nečiní ani členité prostory, spáry, různé okraje a místa pod nábytkem. V závislosti na typu podlahy a prostoru lze vyměnit kartáče.

Kolik myčka podlahy stojí?

Takového pomocníka do domácnosti pořídíte za zhruba 5 tisíc korun a výše. Profesionální přístroj však může stát od 30 tisíc korun a výše. Záleží na tom jak často a v jakých prostorách budete myčku používat. Myčky se liší velikostí, váhou, designem, barvou a dokonce i přídavnými funkcemi, lze koupit i takové, které myjí okna nebo čistí koberce.

Obrázky: trustedreviews