Myčku nemusíte využívat jen na nádobí. Tento zázračný přístroj usnadní život i v jiných oblastech

Fotografie: Pixabay

Myčka na nádobí má mytí v názvu. Je tedy jasné, že je to její jediný úkol. Věděli jste však, že se v ní dá mýt mnohem více věcí než jen nádobí.

Kdo si pořídil domů myčku na nádobí, už by neměnil. Nádobí je zní nádherně čisté a jeho mytí je téměř bez práce. Po vaření nebo po jídle stačí vždy jen odložit špinavé nádobí do myčky a až bude plná, zapnout ji. Myčka však dokáže pomoci s mytím daleko více věcí než je jen kuchyňské nádobí. Věděli jste to? Přinášíme vám tipy na věci, které lze mýt v myčce.

Kuchyňský filtr i hračky vašich ratolestí

Filtr v digestoři hromadí mastné výpary z pokrmů. Zabraňte tomu, aby se filtr úplně ucpal tím, že ho jednou za měsíc umyjete v myčce. Vysoká teplota v kombinaci s dobrým čistícím prostředkem by měla stačit ke zbavení mastnoty. Do myčky můžete dát „vyprat“ také houbičky na nádobí, pokud některé kousky přeci jen myjete v ruce. V houbičkách se drží bakterie a plísně. Pokud se jich chcete zbavit, dejte ji do myčky a dál používejte.

Fotografie: Pixabay

Plastové hračky vašich dětí mohou být také cílem nezvaných hostů – tedy bakterií nebo virů. Ideální je je čas od času umýt. A proč ne třeba v myčce na nádobí. Stejně tak v ní můžete vydezinfikovat držáky na zubní kartáčky nebo mýdlo. A když už jsme u hraček, můžete do myčky dát také ty zvířecí a umýt v ní lze samozřejmě i misky na žrádlo. Ideální je samozřejmě misku na jídlo nejprve alespoň opláchnout v čisté vodě a pak vložit do myčky.

Kartáče na drhnutí i kartáče na vlasy umyje myčka

Stejně jako houba na nádobí si občas žádá dezinfekci i kartáč na drhnutí. Rychlé umytí v myčce by kartáč mělo udržet déle provozuschopný. Obdobně můžete dát do myčky umýt také plastové kartáče na vlasy. Ideální je umístit je na horní koš. Myslete na to, aby byl kartáč v myčce bezpečně ukotvený. Hlavně z něj ovšem před vložením do myčky odstraňte chloupky, které by mohly ucpat odtokový filtr a to jistě nechcete.

Fotografie: Pixabay

Pokud mát doma odkapávače na nádobí, jistě jste sis všimli, že se v nich drží vlhko a bakterie. Pokud chcete důkladně vyčistit stojan na nádobí, důkladně ho osprchujte horkou vodou nebo ho zkrátka dejte do myčky. Myčka je ideální také pro skleněné poklopy lustrů nebo odnímatelné držáky nápojů z vašich automobilů. Nezapomínejte tyto předměty v myčce důkladně ukotvit, aby nedošlo k jejich rozbití.

Zdroj: TheSpruce