Skrytá využití mycího prostředku na nádobí, o kterých vědí jen zkušené hospodyně. Ušetří spoustu starostí a nervů

Fotografie: Depositphotos

Málokdo ví, že mycí prostředek na nádobí se dá použít v mnoha jiných situacích než jen v boji se špinavým nádobím. Pokud jste o tom nikdy nepřemýšleli, budete překvapení.

Použití mycího prostředeku na nádobí je všeobecně známé především v případě špinavého nádobí. Je však pravdou, že mycí prostředek na nádobí lze ve skutečnosti využít v mnoha jiných případech, ve kterých byste to asi nečekali. A může se vám to do budoucna hodit vědět, nebo se mycí prostředek na nádobí dokonce stane vaším stálým dobrým pomocníkem při péči o domácnost. Přinášíme vám proto několik možností, kdy a jak použít mycí prostředek na nádobí na nádobí a jeho skvělé účinky.

Skvrny na oblečení? Žádný problém

Jestliže se vám stává, že se vám na oblečení objevují skvrny nebo se zkrátka ušpiníte při jídle, mycí prostředek na nádobí se může stát vaší opravdovou záchranou. Stačí do skvrny vetřít prostředek na nádobí a opláchnout ji teplou vodou. Jemné tkaniny, jako je hedvábí nebo vlna, se s ním stejně dobře perou při ručním praní. A nehrozí, že byste věc poničili příliš agresivním pracím práškem nebo nekvalitním tekutým gelem.

Díky mycímu prostředeku na nádobí lze účinně vyčistit a umýt také špinavou nebo mastnou podlahu. Tato metoda je vhodná pro dlaždice a linoleum, ale nehodí se pro parkety a laminát, protože dřevo by se mohlo nafouknout. Postačí, když smícháte několik polévkových lžic mycího prostředeku na nádobí s vodou, a můžete začít s vytíráním. Výsledkem bude nejen lesklá a čistá podlaha, ale také můžete ušetřit, nemusíte totiž již kupovat drahé prostředky.

Vyčistí i skvrny od oleje na betonu nebo koberci

Může se stát, že se něco například vylije na koberec, a může z toho vzniknout opravdu výrazná skvrna. Jedna polévková lžíce produktu ve dvou sklenicích teplé vody vám ale koberec může zachránit. Vezměte čistý hadřík a vydrhněte špínu mýdlovou vodou, dokud skvrna nezmizí. Poté povrch osušte dalším čistým hadříkem. Nepoužívejte ale papírové ubrousky a ručníky, všechny papírové vločky zůstanou na koberci.

Fotografie: Pixabay

A to samé můžete udělat i v případě skvrny od oleje na betonovém povrchu. Pokud jste vylili olej na betonovou podlahu v garáži nebo ve sklepě, nasajte rozlitý olej papírem nebo pilinami a podlahu zameťte. Zbylou olejovou skvrnu posypte jedlou sodou a zalijte ji prostředkem na mytí nádobí. Poté oblast důkladně vydrhněte, nejlépe tvrdým kartáčem. Postup několikrát opakujte, dokud skvrna nezmizí.

Zdroj: Novochag