Nápady pro malou zahrádku, balkon či terasu

Už se nám to blíží. Že nevíte, co? Přece jaro, zahrádka, posezení s knížkou v ruce uprostřed krásně vonící květeny, kafe nebo oblíbený čaj s přáteli a ovocný koláč k zakousnutí, zpěv ptáčků, zurčení potůčku. Že nemáte na zahradě potůček? To vůbec nevadí.

Protože zurčení vody zprostředkuje fontána. A dokonce nevadí, když máte jen malinkou zahrádku, případně balkon. Květinami se obklopit můžete tak či onak a vytvořit si svůj malý ráj – koutek pro chvíli odpočinku a relaxace. Přinášíme vám tipy, jak se i s málem místa dá kouzlit.

Fontána

Fontána je okouzlujícím prvkem každé zahrádky. Do velké zahrady větší fontánu, do malé zahrádky menší. Důležité je, aby fontánu obklopovaly rostliny, tím se ještě zvýší její atraktivita. Krásně vypadá a rozhodně přidá na útulnosti. Některé fontány jsou vyrobeny tak, že umožňují i osvěžení pro ptáčky.

Mini jezírko

Mini jezírko si můžete vytvořit klidně z lavoru, když na to přijde. Posadit ho do země, obložit kameny a dekorací, umístit do něj kamínky, mušličky apod. Takovéto mini jezírko vyžaduje stálou údržbu a pravidelnou výměnu vody. Určitě do něj nedávejte žádnou chemii. U nás bylo zvykem, že z něj pili vodu ptáci, ale i toulavé kočky. Případně stačí stylové vědro a umístit do něj lekníny či jiné vodní rostlinky. Posuďte sami, že jde o pastvu pro oko.

Police na kytky

Bojujete-li s opravdu malým prostorem, pak je vhodné použít poličky či regály na květináče. Určitě se nemusíte zříkat kytek, které blahodárně působí na lidskou psychiku. Dalším praktickým řešením je umístit květináče na plot, zábradlí terasy či balkonu. Nezaberou místo a potěší vás svými květy i vůní.

Živý oheň

Posezení u ohýnku má prostě své kouzlo. Ať už grilujete s přáteli nebo jste se rozhodli pro oheň z relaxačních důvodů. Ovšem rozdělávat oheň na balkoně, by nemuselo dopadnout moc dobře. V tomto případě bohatě vystačí svíčky. Vytvoří intimní atmosféru a některé vonné svíčky dokonce odpuzují hmyz.

Zdroj obrázků: thefarthing.co.uk