Napínací potahy na sedačku vyřeší problém se zastaralým vzhledem i vadami na kráse

Fotografie: Shutterstock

Máte doma starší sedací soupravu, která bezvadně slouží, ale kazí vám vzhled obývacího pokoje? Případně jste před léty koupili sedací soupravu zajímavé barvy, ale momentálně vám neladí se zbytkem vybavení? Nebo chcete jen ochránit čalounění nové sedací soupravy, aby vám vydržela krásná dlouhá léta? Všechny tyto případy spojuje jedno řešení – tím jsou napínací potahy.

Během okamžiku zrenovujete i starší kus nábytku či ochráníte stávající sedací soupravu, barevně sladíte místnost. Napínací potahy nejsou sice žádnou novinkou, na trhu existují již léta, nicméně jen málokdo této možnosti využívá. Vyplatí se tedy tuto praktickou pomůcku připomínat.

Proč zkusit napínací potahy?

  • Ochrání stávající sedací soupravu před ušpiněním

  • Během chvíle změníte vzhled nábytku

  • Dobře se udržují, lze je prát v pračce

  • Můžete mít do zásoby i další barevné variace a měnit vzhled sedačky podle nálady a potřeby

Napínací potahy ochrání sedací soupravu, tudíž je uvítají i rodiny s malými dětmi a domácími mazlíčky.

Nové potahy jsou také řešením pro ty, co mají starší sedací soupravu, která stále slouží svým účelům, ale dobře se na ní už nekouká.

Nastěhovali jste se do pronajatého bytu, kde je součástí i sedací souprava, která sice poslouží, ale vám se nehodí k vybavení či nelíbí? Změňte snadno její vzhled.

Napínací potah je mnohem levnější řešení, než nové čalounění.

Fotografie: Shutterstock

Jak napínací potahy fungují?

Díky tomu, že jde o elastickou/napínací látku vytvoříte zbrusu nový potah, který kopíruje sedací soupravu. Padnou jako ulité. Obepnou celou sedačku včetně područek. Nerolují se tak, jako přehozy a deky. Jednoduše napínací potah natáhnete na sedací soupravu.

Vybírat můžete jednobarevné provedení, ale i se vzory. Při výběru hraje roli správná velikost. Je potřeba změřit sedací soupravu, podle toho pak vybrat vhodnou velikost. Nejdůležitější je šířka a délka sedačky – ostatní rozměry nejsou důležité, díky elasticitě materiálu se ostatní drobnosti přizpůsobí. Pak také to, zda jde o sedačku rovnou či rohovou. Některé firmy dokonce šijí potahy na zakázku. To v případě, že máte v zádové části polštáře nebo nějak atypicky řešenou sedací soupravu.