Náročná rekonstrukce proměnila ruinu na útulné bydlení pro rodinu

Rekonstrukce domu může pozvednout nejen atmosféru a mikroklima, ale výrazně zvýšit také jeho cenu. Právě způsob, jak je rekonstrukce provedena, jaké materiály a technologie jsou použity na obnovu stavby i vnitřního vybavení, jakým způsobem je navržen design interiéru i exteriéru, ale také řešení přilehlých prostor (zahrady, terasy apod.) určují konečné pohodlí bydlení i cenu nemovitosti.

Pojďme se podívat na jednu velmi úspěšnou rekonstrukci a netradiční řešení jednotlivých místností stavby, které si majitelé přetvořili ke svým potřebám a vkusu.

Ze staré stavby moderní bydlení s tradičními prvky

Rekonstrukce domu v Saint-Léonard-D’Aston s 10 pokoji, z nichž tři jsou ložnice a v nichž jsou velmi dobře integrovány také technické místnosti, jako prádelna, byla realizována s cílem zachovat primární venkovní ráz, který se opakuje také v designovém řešení interiéru, a současně poskytnout obyvatelům velmi moderní a funkční řešení vybavení.

Výraznými prvky rekonstrukce je využití kamene a obnovených dřevěných prvků v provedení fasády i povrchů interiéru, které tvoří kompaktní vzhled a propojují tak celkový vizuální dojem obydlí.

Zajímavé využití prostoru i nábytku

Na řešení rekonstrukce vás primárně upoutají přírodní motivy a barvy ve velmi jemných odstínech, které jsou kombinovány s drsnou strukturou kamene v tmavších barvách a přírodním lakovaným dřevem v původní barevnosti.

Tyto přírodní tóny jsou využity jak v řešení fasády, jež je z přední i zadní strany domu provedena v obložení z hladkých kamenů různé velikosti a dále pak ve výběru obkladových prvků interiérových zdí a funkčních povrchů (kuchyň, koupelna).

Nábytek v jednotlivých obytných místnostech je laděn do rustikálního designu, obecně převládá masivní dřevo, které výrazně kontrastuje s chladným kamenem aplikovaným na zdech.

Fotografie: Marie-Helene Fontaine

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]