Naučte se uklízet domácnost šetrnými čistícími prostředky, díky kterým si nebudete zbytečně ničit zdraví

Fotografie: Freepik

Přírodní prostředky jsou lidmi buď obdivované či nenáviděné. Mnozí jim věří, jiní jsou více skeptičtí. Kdo sílu přírodních čisticích prostředků nevyzkouší, nikdy neuvěří.

Prostředky na čištění domácnosti či dezinfekci, které zakoupíme v obchodě, obsahují velké množství chemických látek, které škodí našemu zdraví. Pokud je dýcháme dlouhodobě, mohou se u nás rozvinout alergie, ale po čase klidně i rakovinné bujení. Našeho i vašeho zdraví si vážíme, a proto bychom vám rádi doporučili přírodní prostředky, které nebudou chemické, ale budou fungovat stejně, a navíc je najdete u vás ve spíži.

Vydrhněte koupelnu

Tento čistič na koupelny se skládá z grapefruitu a soli. Obě suroviny budou působit stejně jako soda a ocet, takže pokud zrovna nemáte po ruce grapefruit, využijte druhou variantu. Zpět k soli. Smíchejte šťávu z půlky grepu a sůl. Naneste na zašpiněná místa a posypte solí. Pokud umýváte vanu, použijte hadřík, pokud rohy či spáry, doporučujeme použít kartáček. Poté už pouze opláchněte vanu.

Fotografie: Freepik

Univerzální prostředek na vše

Takový univerzální prostředek lze připravit pomocí mycího prostředku na nádobí, boraxu, octu a éterického oleje. Připravte si láhev s rozprašovačem a nalijte do ni jednu lžičku prostředku, dvě lžičky boraxu, dvě lžíce octu, dvě a půl sklenice horké vody, pět kapek éterického oleje a sedm kapek jiného éterického oleje. Směs dobře protřepte, promíchejte.

Prostředek pro lesklý nábytek

Tento prostředek se skládá z lahodných a výživných surovin – octu a olivového oleje. Smíchejte ¼ šálku olivového oleje a několik kapek jablečného octu. Nyní použijte hadřík z bavlny a namočte jej ve směsi. Teď už zbývá pouze natřít nábytek ze dřeva. Vaše skříň, stůl nebo jiný nábytek bude krásně vypadat a nebude vysychat.

Fotografie: Freepik

Prostředek na sklo

Potřebujete ocet, citronovou šťávu a vodu. Je to jednoduché, smíchejte jednu lžíci octa, litr vody a šťávu z citronu. Nastříkejte na sklo a utřete, hotovo. Sklo se leskne a nemusíte mít strach z toho, že vaše malé dítě olízne zrcadlo s chemickým prostředkem. Jistě všichni vědí, jak děti rádi umatlávají a olizují zrcadlo. Zrcadlo je jako magnet.

Prostředek na podlahy

Připravte si čtvrt šálku octa, dvacet kapek esenciálního oleje z čajovníku a půl šálku tekutého mýdla. Směs nalijte do kýblu a zalijte ji deseti litry horké vody. Tento roztok bude ideální pro dlaždice, linoleum a vinyl.