Nechte se inspirovat nejoblíbenějšími kuchyňskými trendy letošního roku

Plánujete novou kuchyni a hledáte inspiraci? Pak jste tady správně. V kuchyních stále kraluje bílá barva a odstíny šedé či krémové. Neutrální barvy jsou nadčasové a elegantní. Pro ty z vás, kteří mají v oblibě odvážné barvy, je rok 2019 také velkým přínosem. Zelená, modrá, černá, žlutá se bude objevovat nejen na policích, kuchyňských skřínkách, ale i volně stojících ostrůvcích, spotřebičích či spižírnách.

Rovněž se doporučuje kombinování nejen barev, ale i materiálů a stylů. Experimentujte s pracovními deskami, použít lze dřevo, beton, mramor a další. Co se podlahy týče jsou a budou v oblibě dřevěné podlahy, ale i keramická dlažba.

Dřevo, mastek, mosaz

Již delší dobu frčí vzdušné otevřené kuchyně – tedy kuchyně bez horních skřínek, které nahrazují poličky. Všimnout si můžete kombinování materiálů: dřez je z mastku, mosazná baterie, nerezové spotřebiče a dřevo.

Střízlivé barvy

Pro ty, kdo se obává velkých změn v barvách, připravila designérka Cathy Champanová kuchyni se střízlivými barvami. Pro strop i stěny vybrala bílé obložení, kuchyňská linka je mix bílé a dřeva v různém designu, nechybí mosazné úchytky a černý mramor na volně stojícím ostrůvku.

Netradiční kuchyně

Strop je v této kuchyni natřen modrou barvou (Blue Ground Farrow & Ball), zajímavé jsou nejen trámy, ale i komplikovaná starožitná lucerna. Spodní díl kuchyňské linky je v tmavé křídové barvě, horní pak v bílé, pro otevření a rozjasnění prostoru.

Barvy v kuchyni

Bát se nemusíte ani barev. Pokud barvy máte rádi a toužíte vnést jiskru do svého domova, pak zkuste pastelové odstíny, nic tím nepokazíte. Barevný může být stůl, židle, ostrůvek nebo kuchyňské spotřebiče, lustry, textilie, jako jsou závěsy, podsedáky, kobereček apod.

Otevřená kuchyně

Jestli je dnes něco opravdu moderní a hodně žádané, pak je to otevřená kuchyně. I když ne u každého to jde a ne každému to vyhovuje. Kuchyni od obývacího prostoru zde rozděluje barevné rozlišení.

Měděné akcenty

Na první dojem obyčejné kuchyni dominují měděné akcenty. Když si je odmyslíte, jde o skromnou kuchyňskou linku bez dvířek. Tento kuchyňský koutek obsahuje impozantní sbírku měděného nádobí.

Rekultivované dřevo

Vypadá velkolepě a krásně, když domácnost zdobí dřevo. Použít staré dřevo na něco nového vyjde jednak levněji a navíc získáte něco naprosto originálního. Rekultivované dřevo (řezivo) je typ zpracovaného nebo použitého dřeva. V dnešní době je rekultivované dřevo populárnější než tradiční dřevo.

Jemná elegantní kuchyně

Otevřené police vám umožní předvést své krásné kuchyňské náčiní, dózy a jiné skvosty. Spodní skřínky v úžasné modré křídové (vintage) barvě skvěle ladí s květovanou tapetou v pozadí horní části.

Černé spotřebiče

Nerezová ocel má jistě své přednosti, ale v malé kuchyni může rychle dominovat. Výrobci kuchyňského zařízení, jako jsou GE, Samsung a Whirlpool, se k tomuto dilematu přihlásili navržením chladniček, sporáku a mikrovlnek v sofistikovaných odstínech černé a břidlice.

Obrázky: countryliving