Nečistoty z varné konvice zmizí lusknutím prstu. Stačí použít běžně dostupnou surovinu za pár korun

Fotografie: Freepik

Varná konvice nám usnadňuje rána a můžeme si díky ní za extrémně krátký čas připravit lahodnou kávu nebo čaj. Poděkujte jí občas tím, že jí dokonale vyčistíte. Určitě to ocení také vaše zdraví. Vodní kámen se může po dlouhá léta na dně konvice sbírat, a poté již nebude možné jej odstranit.

Máte doma kovovou konvici?

Na kovovém povrchu se vodní kámen drží perfektně. Pokud tedy z tohoto materiálu máte varnou konvici, může to být po čase problém. Nevěstě ale hlavu, vše se totiž dá vyčistit.

Vždy používejte jen houby a měkké hadříky. Za žádných okolností se nepouštějte do čištění s pomocí kartáče, který by akorát povrch poničil. Rýhy a škrábance vaší varné konvici na kráse nepřidají, a proto při čistění buďte opatrní a trpěliví.

Připravte si také rukavice a látkovou masku. Když budete pracovat s chemikáliemi, nemusíte se bát, že poškodíte kůži nebo budete vdechovat škodlivé látky.

Zaměřte se na vnější část

Všechny kuchyňské potřeby se časem ušpiní. Na mastnotu vám stačí odmašťovací prostředek na mytí nádobí, ale s vodním kamenem to bude složitější. Použijte jednou sodu smíchanou s trochou octa, kterou pomocí jemného hadříku nanesete na nejšpinavější místa. Pak už jen nechte čistící látce čas, aby mohla nečistoty rozpustit. Nakonec celý povrch otřete opět jemným, ale nyní suchým hadříkem.

Pokud máte doma bílou zubní pastu, můžete ji použít místo sody. Při výběru ale buďte opatrní. Pasta by neměla obsahovat žádné drobné částečky, aby se konvice nepoškodila.

Vyčistěte vnitřní část konvice

Opomíjet byste neměli ani vnitřní část. Tam občas zůstane nános vody a na dně se vytváří vodní kámen. Stačí, když konvici naplníte vodou, přidáte ocet a necháte směs uvařit. Horkou vodou poté můžete ještě polít záchod a zbavíte se dvou much jednou ranou. Vodní kámen se objevuje nejen v kuchyni, ale také v koupelně.

Fotografie: Pixabay

Než použijete chemické prostředky

Na trhu jsou také chemické prostředky, které jsou přímo určeny k jednorázovému vyvaření konvice. V takovém případě může konvice vypadat jako nová, ale po spláchnutí již nejste tak šetrní k životnímu prostředí. Při použití octa, pasty nebo sody se tak můžete zachovat mnohem lépe a docílit stejných výsledků. Pokud se pro jejich použití přeci jen rozhodnete, neváhejte použít ochranné pomůcky.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]