Nejčastější chyby při praní prádla, které ničí pračku. Vyvarujte se jich a prodlužte její životnost

Fotografie: Freepik

Praní prádla patří mezi časté domácí úkoly každé hospodyně. Pokud chcete, aby vaše pračka vydržela co nejdéle, vyvarujte se těmto obvyklým chybám.

Pračka patří jistě i ve vaší domácnosti mezi nejpoužívanější a nejdůležitější domácí spotřebiče. I když se vám možná zdá, že stačí jen prát jednu várku prádla za druhým, opak je pravdou. Věnujte také píči vaší pračce, vydrží vám mnohem delší dobu a také vaše prádlo bude mnohem lépe vyprané.

Fotografie: Freepik

Drobná péče zamezí velkým problémům

Pokud se o svou pračku budete starat, pak se vyhnete možným komplikacím nebo problémům s tímto domácím spotřebičem. V případě, že se pračka porouchá, může dojít až k vylití celé pračky, z čehož zvlášť vaši sousedi jistě nadšení nebudou. Abyste takovým komplikacím zabránili, je nutné dodržovat přesné pokyny a vyvarovat se častým chybám při manipulaci s pračkou.

Ty nejčastější chyby přitom vznikají pouze vlivem nedodržování doporučeného návodu k použití. Stačí si jen podrobně přečíst doporučení od výrobce pračky, pokud se budete tímto návodem řídit, žádný karambol se vám ani nemůže stát.

Méně je někdy více

Nejčastější chybou, kterou dělá snad většina hospodyň, je aplikace velkého množství pracího prášku. Všichni máme totiž zafixováno, že čím více pracího prášku použijeme, tím lépe bude prádlo vyprané. Opak je ale pravdou. Dodržujte množství pracího prášku doporučené výrobcem, v opačném případě můžete pračku až poškodit. Přebytečná pěna, která vznikne z velkého množství prášku, může ucpat odtok.

Zdroj fotografie: Unsplash

Další častou chybou je špatné praní spodního prádla. Také se často potýkáte s problémem lichých ponožek? Pokud perete spodní prádlo a ponožky, je více než vhodné tyto kusy oblečení vložit do uzavíratelného sáčku, který je určený na praní. Drobné ponožky se totiž mohou dostat do míst, kde může dojít k poškození bubnu nebo filtru. Díky pracího sáčku si můžete být jisti, že se žádný drobný kus vašeho oblečení nikam jinam nedostane.

Čištění filtrů je velmi důležité

Filtr je pro funkčnost vaší pračky velmi důležitou součástí. Ve filtru se totiž usazují veškeré maličkosti nebo nečistoty, které spolu s prádlem do pračky dáváte. Aby byl váš filtr funkční, je nutné ho čistit alespoň jednou za 3 měsíce. Jedině tak se vyhnete nepříjemnému zápachu z usazenin ve filtru nebo k ucpání filtru mincemi či jinými maličkostmi.

Pokud se vyhnete těmto třem častým chybám, vaše prádlo bude vždy perfektně vyprané a vaše pračka vydrží roky.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]