Nejvhodnější barvy do kuchyně? Přece ty ovocné…

V poslední době se velmi často v kuchyních používá bílá barva. Ta má bezesporu své kouzlo, hlavně na fotografiích časopisů o bytovém designu. V praxi však může působit neosobně a sterilně. Navíc je v praktickém životě nevhodná hlavně tam, kde se často vaří, peče, smaží.

Aby byla bílá kuchyně jako ze zmiňovaných fotografií, budete muset trávit mnoho času její údržbou a úklidem. Do kuchyně zkrátka patří veselé barvy plné energie. Přinášíme vám pár tipů, které vaši kuchyni oživí.

Ovocné barvy

Dnešními trendy jsou ovocné barvy. Komu by se nelíbily mandarinky, citrusy, banány či melouny? Příroda je plná možností a variant, kde jinde tyto barvy využít lépe, než právě v kuchyni. Nebojte se v kuchyni namíchat ovocný koktejl plný svěžesti a radosti. Barvy oživí i módní doplňky, jako jsou magnetické tapety na lednici s motivem šťavnatého ovoce. Výběr je pestrý.

Citrusové barvy

Oranžová barva připomínající pomeranče je plná optimismu, oživí interiér a podpoří chuť k jídlu, což se od kuchyně přeci jen očekává. Citronově žlutá či limetková jsou barvami luxusu a hodí se do fádních prostor. Jestliže jste zastánci bílé barvy, lze prostřednictvím citrusových barev rozbít zmiňovanou sterilnost a nudnost. Zkrátka k bílé přidejte veselé ovocné barvičky.

Příchuť červeného ovoce

Posledními trendy, co se barev do kuchyně týče, jsou malinová, jahodová, ale i borůvková. Jsou to barvy radosti, energie, zábavy, podporující kreativitu a činnost. Navíc se perfektně kombinují s dalšími módními barvami, jako je žlutá, oranžová, růžová. Zkuste kombinaci červené a růžové, možná budete překvapení, jak hezky v kuchyni vypadají. Zvlášť, pořídíte-li si k tomu ještě i stylové spotřebiče. Rovněž meruňková s oranžovou osvěží interiér. Velmi módní je také ladění místností v jedné barvě, od nejsvětlejší po nejtmavší.

Obrázek: pixabay.com