Nejzajímavější módní trendy koupelen – víte, které to jsou?

Koupelna dávno nepatří pouze k čistě funkční místnosti a mnoho lidí při jejím zařizování klade důraz na módní trendy. Několik posledních let byl celkem populární mramor, šestiúhelníkové kachličky a tmavé spárování. Ovšem móda je vrtkavá a velmi často se střídá. Některé prvky se však s oblibou opakují a jen se k nim přidá něco nového a neokoukaného. Na jaké koupelnové trendy se můžeme těšit v roce 2019?

Šedá barva

Možná jste si všimli, že poslední dobou je v kurzu šedá barva. To platí nejen pro koupelny, ale i kuchyně. V roce 2019 bude šedá barva IN zejména co se podlah týče. Většina lidí vybírá do koupelny bílou, béžovou, krémovou. Šedé podlahy jsou však stejně univerzální a navíc i praktické.

Mix různých kovů

Co se týče věšáků na ručníky, kování u skřínek, kohoutků i dalšího koupelnového příslušenství, vládne odvážnější styl, kde lze kombinovat například růžové zlato s mosazí. Jelikož co se týče kovů bývá velmi obtížné sehnat kompletní vybavení s jedním typem kovu, pouští se lidé do různých experimentů. Přesto se nedoporučuje míchat více než dva kusy různých kovů.

Sprcha pro dva

Také se sprchujete rádi současně se svým partnerem? Nejste sami. Není tedy divu, že roste poptávka po dvojitých sprchových hlavicích. S tímto trendem se začínají rozšiřovat koupelnové prostory a instalovat prostorné sprchové kouty.

U sprchových koutů ještě chvíli zůstaneme. Namísto běžných sprchových koutů se poslední dobou uchylují lidé mnohem raději ke sprchovým zástěnám bez vaničky. Jsou moderní, elegantní a vhodné do nových či rekonstruovaných koupelen s naprosto rovnou podlahovou a správným spádem.

Obložení stěn

Kachličky do koupelen neodmyslitelně patří, ale dát je od podlahy až ke stropu, je nový designový trend. Donedávna byly kachličky pouze kolem vany či ve sprchovém koutu anebo jen do určité úrovně. Zbytek pak klasicky vymalován. Chcete-li mít trendy koupelnu, pak musíte kachliček přikoupit víc. Nejoblíbenější je cihlový dekor. 

Pokud se vám zdá tento trend příliš studený a neosobní, můžete zvolit přírodní materiály. Dřevo nahradí studenou keramiku. Dřevěné panely se umísťují opět od podlahy ke stropu. S přírodními materiály nemůžete šlápnout vedle. Bát se nemusíte ani kamene či dokonce betonu. Kameny jsou mimochodem i skvělá dekorace do koupelen.

Obrázky: cosmeticuprise