Nepotřebné sklenice můžete inovovat metodou zvanou dekupáž

Rádi byste si zkrášlili váš domov a využili k tomu nepotřebné věci, které máte doma? Zaměřte se na metodu zvanou dekupáž. Proč? Můžete si takhle vyrobit si ze starých zavařovacích sklenic hezké dekorativní dózy, které můžete využít na uskladnění potravin nebo třeba jako vázy? Co normálně děláte se sklenicemi od zavařených okurek nebo ovoce? Pokud doma sami nezavařujete, tak většinou putují do kontejneru. To je ale trochu škoda, nemyslíte? Ukážeme vám techniku, která je promění v nádherné dekorativní kousky.

Ubrousková technika

Tato snadná technika se nazývá decoupage a zvládne ji hravě úplně každý. Nepotřebujete nic více než staré sklenice, ubrousky s hezkými motivy, akrylové barvy a lepidlo na sklo. To je vše. Nemusíte se bát, že musíte mít nějaké velké výtvarné schopnosti – všechno to za vás obstará vzor na ubrousku.

Trpělivost se vyplácí

Jak na to? Nejprve si vyberte motiv na ubrousku, který byste chtěli použít a přenést jej na sklenici. Tento zvolený motiv pak pečlivě obtrhejte nebo vystřihněte. Poté si naneste na sklenici zvolenou akrylovou barvu – nejlépe je volit takovou, aby dobře ladila se zvoleným motivem a aby v ní zanikly okraje vystřiženého motivu. Nechejte sklenici s barvou řádně zaschnout. Z ubrousku odstraňte dvě spodní vrstvy, aby vám zbyla jen potištěná vrstva. Motiv máte takto připravený k nalepení.

Dokonalé dekorace

Po zaschnutí barvy naneste na sklenici lepidlo na sklo. Natírejte jej tam, kam chcete váš zvolený motiv umístit. Nyní se vám bude hodit plochý syntetický štětec, pomocí kterého umístíte motiv na určené místo a pomalu jej od středu k okrajům přetíráte lepidlem.

Musíte postupovat jemně a opatrně, aby se ubrousek nepotrhal. Takto vyrovnáte všechny potenciální nerovnosti. Nyní už jen opět nechat zaschnout a máte hotovo!

A takto si můžete vyhrát se všemi nepotřebnými sklenicemi ve vaší domácnosti. Díky vaší praxi budou i výsledné výrobky stále hezčí a třeba jimi i podarujete své blízké.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]