Matce 2 dětí vyhořel dům. Rozhodla se splnit si sen unikátním bydlením v přestavěném letadle

Fotografie: Richard apple / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Domov z letadla si vytvořila vdova se dvěma dětmi. Když nešťastnou náhodou přišli o dům, nezbývalo dost peněz na nové konvenční bydlení.

Pokud jste dosud neuvěřili a nepochopili, že žít se dá skutečně v čemkoli, tak vás příběh Jo Ann Ussery zřejmě definitivně přesvědčí. Jo Ann měla tu smůlu, že její dům vyhořel. Zoufalá kosmetička z Benoitu ve státě Mississippi, vdova a matka dvou dětí, se však vzchopila a dala na radu svého švagra, leteckého dispečera: když jí finanční omezení nedovolují tradiční možnosti bydlení, může zkusit vystavět nový domov z letadla, které už bylo vyřazeno z provozu, píše web Mirror.

Štěstí v neštěstí

Jo Ann dlouho neváhala a zakoupila staré osobní letadlo, které již bylo téměř na cestě do šrotu. Tento vyřazený Boeing 727 byl dopraven na pozemek, který Jo Ann vlastnila. Letadlo bylo umístěno tak, že jeho přední část směřovala nad malé jezero, zatímco „ocas“ byl na zemi stabilizován betonem. Renovace trvala šest měsíců, ale žena byla se svou volbou a konečným řešením velmi spokojená. Ale to bychom byli na konci příběhu, tak se tedy vraťme na začátek. Příběh se odehrál už v 90. letech minulého století. Letadlo, jež Jo Ann kupovala, bylo staré 27 let.

Jo Annin tiny house měl tři ložnice, obývací pokoj, plně vybavenou kuchyň, prádelnu a dvě koupelny. Některé prvky letadla zůstaly zachovány. Třeba jedna z toalet či zavazadlové prostory nad hlavami cestujících aj. Přibyly ovšem nové prvky, včetně vířivky v bývalém kokpitu. Jo Ann nechala provést potřebné instalační práce, aby měla elektřinu, vodu, odpady, topení. Tiny house měl izolované stěny, nové podlahy a palubní systémy byly přizpůsobeny tak, aby mohly být napojeny na stávající sítě.

Muž svou přestavbou nadchl celý internet. Lidé mu nevěří, že toto použil jako základ elegantního srubu

Luxusní domov byl inspirací i pro druhé

Velkou část prací prováděla žena osobně, čímž snížila výdaje za projekt, uvádí se na webu TheSun. V oblasti nekonvenčních obytných prostor vyniká proměna Boeingu 727 v luxusní domov v podání Jo Ann Usseryové nad ostatními. Ukazuje, jaké kreativity a vytrvalosti je člověk schopen. Později se tento tiny house změnil ze soukromé rezidence na veřejné muzeum, což umožnilo ostatním poznat pozoruhodný dům Jo Ann Ussery.

Její projekt Domov z letadla inspiroval dalšího leteckého nadšence, elektroinženýra Bruce Campbella. Když se o příběhu Jo Ann dověděl, ihned jí telefonoval, aby si o tomto konceptu pohovořili. Velice rychle se pak rozhodl, že zrealizuje obdobný projekt jako ona. Pořídil si stejný Boeing a celkové náklady na jeho obydlí byly kolem 5 milionů korun. Za konvenční bydlení by nikdy neměnil a za tento nápad je Jo Ann dodnes velmi vděčný. Jak vypadá Bruceův přestavěný Boeing 727, jsme na webu BydlímeÚtulně již také psali.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*