Levná aviváž se svými účinky při úklidu domácnosti vyrovná čisticím prostředkům z obchodu

Fotografie: BydlímeÚtulně

Nemusíte utrácet peníze za speciální čisticí prostředky. Někdy stačí jeden prostředek, jejž využijete na více činností, než ke kterým je původně určen. Pomoci vám může i obyčejná aviváž.

Díky aviváži zůstává prádlo příjemně voňavé a měkké ještě dlouho po vyprání. Navíc zabraňuje tvorbě žmolků a chrání barvu oblečení. Některé materiály díky ní nehromadí statickou elektřinu. Málokdo ale ví, že aviváž můžete využít i jako univerzální mycí prostředek nejen v domácnosti. I tou nejlevnější můžete nahradit spoustu speciálních čisticích prostředků a ve výsledku ušetřit spoustu peněz. Budete překvapeni, jakým skvělým pomocníkem může aviváž být. Vyzkoušejte to také.

7 způsobů, jak využít aviváž

Aviváž můžete kromě praní využít k čištění mnoha povrchů. Díky jejímu složení a vynikajícím mycím vlastnostem může tento přípravek sloužit jako univerzální čisticí prostředek. Úklid bude díky ní rychlejší a efektivnější.

Použijte aviváž při mytí oken

Okenní tabule budou dokonale čisté a lesklé, pokud smícháte aviváž s vodou v poměru 1 : 4. Vlhkým ubrouskem pak vodu s aviváží naneste na okna a okenní sklo vyčistěte. Následně je vyleštěte pomocí suchého hadříku a máte hotovo. Okna budou zářivě čistá a dokonale lesklá.

Fotografie: Pixabay

Aviváž na dveře a obklady

Pro umytí dveří a obkladů napusťte kyblík teplou vodou a přilijte do něj jedno víčko aviváže. Roztok pak důkladně promíchejte, namočte do něj houbičku a omyjte s její pomocí dveře i obklady v celé domácnosti. Výsledkem bude dokonalá čistota a příjemná vůně linoucí se celým vaším domovem.

Vyřeší problém se zaseknutým zipem

V případě, že se vám na oblečení nebo tašce zasekl zip, stačí kovový nebo plastový jezdec jednoduše navlhčit trochou aviváže. Během chvilky budete mít zip opět funkční, aniž byste riskovali poškození daného kousku.

Mytí laminátových podlah

Díky aviváži můžete zašlým laminátovým podlahám vrátit zářivý vzhled. Potřebovat budete pouze 3 litry teplé vody a 100 ml aviváže. Pomocí mopu nebo hadru pak podlahu vyčistěte. Během chvíle bude zašlý laminát vypadat jako právě položená podlaha.

Vyčistěte koberec od zvířecí srsti

Pokud máte domácí mazlíčky, přítomnosti chlupů se nevyhnete. Při jejich odstraňování vám výrazně pomůže aviváž. Stačí jednoduše smíchat vodu s aviváží v poměru 1 : 1. Do roztoku pak namočte hadřík a potřete jím chlupy zanesená místa na koberci. Chvíli ho nechte na koberci působit a následně povrch jednoduše vysajte.

Fotografie: Depositphotos

Aviváž na kožené oblečení

Častým nošením kožené oblečení postupně ztrácí svůj původní lesk. Bez praní ho můžete vyčistit tím, že hadřík navlhčíte vodou s trochou aviváže a kožené oblečení jím přetřete. Následně ho otřete hadříkem namočeným pouze v čisté vodě a necháte uschnout.

Snazší mytí autoskel

Pomocí aviváže a vody můžete vyčistit všechny skla auta bez větší námahy. Smíchejte vodu s aviváží v poměru 1 : 4 a naneste roztok na ubrousek. Pak jím vyčistěte sklo a suchým hadříkem ho vyleštěte. Takto ošetřené sklo vydrží déle čisté a dokonale lesklé.

Zdroj: Xitrosti

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]