Netradiční využití cukru v běžném životě, o kterém nemá většina lidí ani tušení

Fotografie: Freepik

Cukr je chuťově vynikající, lidé jej kvůli jeho sladké chuti zbožňují, ale neměli bychom to s jeho konzumací příliš přehánět, jinak bychom si zadělali na pořádné potíže, abyste tomuto předešli, využijte cukr jiným způsobem.

Víte, jak se přezdívá cukru? Je to bílá smrt! A to z jednoduchého hlediska, a především množství, které mnoho lidí konzumuje. Pokud každý den spořádáte více cukru, než vaše tělo zvládne strávit, zaděláváte si na nemalé potíže spojené s nadváhou, obezitou a vznikem cukrovky.

Bohužel jste již jistě postřehli, že se cukr přidává skoro do všech potravin a jídel, které jsou průmyslově zpracované. Například rohlík, chléb, slané tyčinky, hotová jídla a v dalších. Dokonce i v lécích se cukr objevuje. Snad každý odborník dokáže člověka pořádně s cukrem vyděsit a s jistotou říci, že rafinovaný cukr by se opravdu jíst neměl. Jen ale málo lidí dokáže říct, na co jiného je dobré cukr využít.

Má protizánětlivé účinky

Při správném použití může mít cukr i protizánětlivé účinky. To znamená, že pokud trpíte bolestmi kloubů, máte oteklé nohy, připravte si jednoduchý cukrový obklad. Stačí, když rozpustíte dvě polévkové lžíce ve sto mililitrech teplé vody a namočíte do přichystané tekutiny gázu nebo látku. Namočenou tkaninu si poté umístěte na otok, a to po dobu deseti minut. Poté bude stačit, když pokožku opláchnete vodou. Opakujte každý den.

Fotografie: Freepik

Na popáleniny v ústech

Spálili jste si ústa od vřelého jídla? Cukr pomůže ústa zklidnit. Bude stačit, když si namícháte cukerný roztok. Smíchejte 200 mililitrů teplé vody s dvěma lžícemi cukru. Míchejte, dokud se cukr úplně rozpustí a poté si vypláchněte ústa. Jakmile pocítíte úlevu, doporučujeme si vyčistit zuby.

Na překořeněná jídla

Cukr může také pomoci, pokud jídlo příliš přepepříte nebo přidáte mnoho chilli. Strhat ostrost v jídle můžete, pokud přidáte do trochy vody jednu čajovou lžičku cukru, klidně i třtinového cukru a cukrovou vodu vylijete do jídla. Takto alespoň mírně strháte chuť ostrého.

Přírodní peeling

Cukr má abrazivní schopnosti – brusné schopnosti, díky kterým můžete odstranit odumřelou pokožku. Věděli jste, že cukr je obsažený v některých přírodních peelinzích? Že ne? Tak si jej zkuste vyrobit doma. Smíchejte cukr s medem a s dvěma kapkami Tea tree oleje, trochou mléka a vzniklou hmotu pomocí tamponku naneste na pleť. Krouživými pohyby masírujte. Nakonec umyjte pokožku a natřete si obličej denním krémem.

Fotografie: Freepik

Odstraní nečistoty z rukou

Kombinace mýdla, vody a cukru dokonale odstraní mastné skvrny z pokožky. Například pokud pracujete s olejem či jinými tekutinami, které jsou mastné a mohou pokožku zabarvit. Smíchejte tyto tři suroviny a jednoduše si s nimi umyjte ruce.

Mastné skvrny na oblečení

Cukr dokáže odstranit mastné skvrny z oblečení či utěrek. Rozpusťte lžíci cukru ve sto mililitrech teplé vody a poté tekutinu nalijte na mastnou skvrnu. Nyní tkaninu mírně vyždímejte a dejte ji vyprat na běžný cyklus.

Cukr na pokojové rostliny

Cukr může být prospěšný i pro vaše pokojové rostliny. Ochrání je před škůdci, a navíc je i vyživí. Smíchejte tři lžíce cukru a jednu lžíci octu a 200 mililitrů vody. Směs nalijte do lahve s rozprašovačem a dvakrát týdně pokropte pokojové rostliny.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]