Neuvěřitelně šikovné DIY nápady pro vaší zahradu v oblasti recyklace

Také jste fanouškem recyklování a snažíte se pro staré věci najít nové uplatnění? Pokud ano, přinášíme vám trochu inspirace v podobě DIY nápadů. Využít se dá v podstatě cokoliv, ať už doma nebo na zahradě. Chce to jen kreativní mysl a alespoň trochu zručnosti.

Nevšední zahradní brána

Nasbíralo se vám hodně starého zahradního náčiní a nevíte, co s ním? Pak zkuste vyrobit tuto zahradní branku. Pokud je to na vás moc složité nebo nemáte starého nářadí zase tak moc, můžete použít staré hrábě, lopatu nebo rýč i jako dekoraci do záhonku nebo závěsnou dekoraci na plot.

Ptačí budka ze starých hodin

Ani staré hodiny, pokud nejde zrovna o hodnotný kus (starožitnost) nemusí skončit na smetišti. Stačí z nich vyjmout hodinový přístroj a vytvořit útulné vnitřní prostředí pro ptáčky.

Šuplíkové květináče

Šuplíky z vysloužilé komody či psacího stolu můžete použít k pěstování bylinek či kytiček. Stačí je natřít barvou, ozdobit, přimontovat nožky nebo sokly, naplnit hlínou a zasadit rostlinky.

Staré jízdní kolo

Pokud máte v garáži nebo kůlně uskladněné staré jízdní kolo, které už dávno není pro jízdu vhodné, pak z něj udělejte zahradní dekoraci. Můžete ho celé nastříkat barvou, přidělat na řidítka a zadní nosič (nebo sedadlo) košíky s kytkami. A máte zahradní parádu na světě.

Zahradní umění

Starým terakotovým, ale i plastovým květináčům můžete obléci nový kabátek. Stačí použít štětec a vhodné barvy.

Zahradní polička

Zahradní polička vám určitě přijde vhod, přispěje ke zkrášlení a zútulnění zahradního posezení. Tato polička je vyrobená z čela staré postele. Taková polička se hodí jak do exteriéru, tak interiéru. 

Vázička

Váziček není nikdy dost. Využít můžete jakoukoliv prázdnou láhev. Stačí jen omotat provázkem a různě ozdobit. Použít můžete jednu nebo více barev. A že nemáte po ruce žádný takový provázek? Podívejte se doma do své skříně. Určitě najdete staré oblečení, které už nenosíte. Nastříhejte na tenké proužky třeba staré tričko a můžete tvořit.

Sekačka na trávu

Sekačku na trávu s lidským pohonem si můžete vyrobit ze starého kola. U tohoto tvoření už je potřeba zručnost a technické dovednosti.

Zahradní socha

Tato zahradní socha je vyrobená z vysloužilé plastové hračky koníka. Původní hříva a ohon už byly mírně opelichané, ale to vůbec nevadí. Na hřívu a ohon je potřeba nanést cementovou nebo sádrovou směs a vyhrát si s tvarem ohonu a hřívy. Jako pomůcka může sloužit stříkačka na nanášení krémů na dort. Po zatvrdnutí cementu je potřeba celého koníka natřít venkovní barvou. Vyhrát si můžete i se stínováním hřívy a ohonu. Stejně tak můžete k zahradním účelům využít i jiné staré hračky.

Obrázky: balconygardenweb, wowamazing