Nevšední využití starého žebříku v interiéru – použít ho můžete v pokojíčku, koupelně, obýváku i kuchyni

Našli jste v garáži, na půdě či ve sklepě starý žebřík, ale je vám líto jej vyhodit, přestože již dávno máte koupený nový? Pak zajásejte, protože ten starý můžete bezvadně využít a vyrobit si z něj policový regál. Někdo dokonce úmyslně tyto staré žebříky a malířské schůdky shání, aby je pak přetvořil na originální knihovnu, botník nebo poličky, které uvítáte v podstatě všude v domácnosti.

Pokud jen trochu sledujete moderní trendy v domácnosti, pak vám jistě neuniklo, že se čím dál častěji tyto staré a opotřebované věci objevují i v naprosto moderních interiérech. Je to úžasná dekorace, která oživí interiér. Ať už jde o starý žebřík, kufr, sud, pohovku, truhlici či cokoliv jiného. Jednoduchý žebřík z kovu nebo dřeva uvítáte v kuchyni na uložení nádobí, v obýváku zastane květinovou stěnu, v koupelně na něj můžete vyskládat ručníky nebo kosmetiku a poslouží i v dětském pokoji na hračky či v ložnici. Umístit ho můžete zkrátka tam, kam se vám zamane. Přinášíme vám trochu žebříkové inspirace.

Vintage žebřík

Tento vintage žebřík se hodí jak do interiéru v tomto duchu, ale i do moderního bytu. V tomto případě slouží k vystavení dekorací a na knížky. Výtečný je také do relaxačního koutku.

Kovové schůdky

Že nemáte starý dřevěný žebřík vůbec nevadí. Stačí přidat dřevěné prvky (tedy dřevěné poličky) a kovové schůdky můžete nechat ve své původní podobě nebo je nabarvit. I tento policový regál uvítáte v podstatě všude v domácnosti. Ve spíži na uskladnění potravin, v pracovní místnosti na nářadí, v pokojíčku na hračky nebo jako knihovnu v obýváku. Hodí se i někde do výklenku na uložení obuvi či prádla.

Malovaný žebřík

Žebřík můžete i natřít libovolnou barvou, jako v tomto případě a použít dřevěné police jakéhokoliv odstínu. Díky tomu získáte za pár korun stylovou regálovou stěnu do obýváku.

Žebřík na stěně

Jestliže nemáte nikde pro tento skvost místo, můžete ho jednoduše pověsit na stěnu. V koupelně může sloužit na pověšení ručníků, v obýváku na uložení knížek, v ložnici na sukulenty nebo na něj můžete vystavit obrázky či fotorámečky, cedulky s nápisy.

Malý žebřík – velký potenciál

Kdo říká, že váš žebřík musí být vysoký, aby z něj mohl být regál? Tyto malé schůdky jsou ideální pro vaši oblíbenou oblast čtení. Tohoto malého pomocníka můžete umístit i do obýváku jako postranní stůl, pokud to umožňuje prostor.

Obrázky: mostcraft