Obyčejná garáž přestavěná na pohodlný salónek pro volné chvíle s přáteli

Možná bydlíte v jednom domě s rodiči, možná bydlíte v malém domě a nemáte tolik místa a možná, že si jen nechcete zvát známé a přátelé do svého domova a odhalovat kompletně své soukromí. Ať je to jak chce, existuje možnost využít starší a nepoužívanou garáž na pohodlný salónek pro trávení volných chvil.

Někdo si takto může zbudovat kancelář, jiný knihovnu s čtecím koutkem, další zase hernu pro děti, jiný malou soukromou posilovnu. Přinášíme vám inspiraci, jak přeměnit nevyužitou garáž plnou nepořádku na něco úchvatného.

Tuto garáž navrhl Manuel Teicu v rumunském Brasově poté, co si mladí majitelé domu přáli teplý a pohodlný obývací pokoj s eklektickou atmosférou, kde by mohli trávit čas se svými přáteli. Strop, hlavní zdi i podlahy jsou pokryty dřevem a nechybí ani úžasný krb, který doplňuje útulnou atmosféru a postará se o teplo v místnosti.

Malá nevyužitá garáž

Dnes je celkem běžné, že lidé přestavují garáže na bydlení, ale ne každá garáž je k těmto účelům vhodná. Pokud máte menší garáž, kterou nelze přestavět na malé, praktické, útulné bydlení, ale jinak je nevyužitá a pouze slouží ke skladování nepořádku, můžete ji rovněž využít k praktickým účelům.

Ať už jde o hernu, kde si s přáteli dáte skleničku a zahrajete třeba kulečník nebo o soukromou knihovnu, kutilský koutek nebo kancelář, trucovnu či místo pro relaxaci a odpočinek. Z garáže můžete také vytvořit pokoj pro hosty, když k vám někdo přijede na delší dobu na návštěvu a nemáte tolik místa na spaní v domě. Možností, co vše může z garáže vzniknout existuje nespočet a každému může tento prostor nabídnout něco jiného. Byla by však věčná škoda, mít z ní jen skladiště nepotřebných věcí.

Obrázky: houseimg, buildwithchc