Obyčejný prášek do pečiva najde své využití i při praní

Praní je pravidelná činnost v každé domácnosti. Co ale řada lidí podceňuje, to je čištění pračky. Myslí si, že to není třeba. Hlavně proto, že když pračka dokáže dokonale vyprat oblečení, tak je sama čistá. To ale není pravda, jelikož i v ní se hromadí nečistoty, které je třeba eliminovat. I proto, že následně prádlo nemusí být dokonale voňavé a může být cítit zatuchlinou. My si ukážeme, jak tento stav eliminovat.

Špinavá pračka je problém

Prvním důvodem, proč se tak děje, je nečistá pračka. Tu je třeba udržovat v čistotě, k čemuž mohou pomoci jak speciální přípravky, tak i něco zcela běžného. Máme na mysli ocet, který najdete v každé domácnosti. Ten umí eliminovat vodní kámen, poradí si s nečistotami a usazeninami, stejně jako zničí i různé bakterie. V tomto směru je skvělým pomocníkem i v koupelně.

Pokud má být vaše pračka dokonale čistá, věnujte pozornost jak samotnému bubnu, tak i místu kde se dávkuje prací prášek, stejně jako se věnujte i těsnění, za kterým se nečistoty mohou ukrývat. Čistá pračka je první krok k tomu, aby výsledek praní byl takový, jaký očekáváte.

Přidejte k praní ještě jedu zajímavou věc

I pokud je pračka čistá, může se stát, že vaše prádlo po praní nebude úplně dokonalé a svěží. I tomu můžete předejít, pokud do pračky přidáte jednu zajímavou věc. A tou je něco, co používáte běžně v kuchyni, když pečete. Je to prášek do pečiva, který obsahuje především jedlou sodu a další látky, které jsou prospěšné nejenom pro vaše těsto, ale také pro vaše oblečení.

Ta chvíle, kdy sáček prášku do pečiva nasypat do pračky, přichází ve chvíli, kdy nastane poslední fáze, tedy máchání. Špinavá voda se vypustí, což je pro vás signál, že máte praní přerušit, otevřít dvířka, nasypat přímo na oblečení prášek do pečiva a nechat prací program pokračovat. Prášek se smíchá s vodou a dá vašemu oblečení vše, co potřebuje.

Může se stát, že vaše pračka má bezpečnostní funkci, kdy nepůjde prášek do pečiva nasypat přímo do bubnu, jelikož dvířka budou zamčena. V takovém případě rozpusťte prášek do pečiva ve vodě a dejte ho do pračky do přihrádky na aviváž.

Fotografie: Pixabay, Stocksy

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]