Překvapivá využití alobalu v domácnosti, která ocení každá hospodyňka, ale většina z nich je nezná

Fotografie: Freepik

Pokud s oblibou grilujete nebo pečete, jistě najdete ve svých zásobách alobal. Ten se však dá použít i jinými způsoby než jen v kuchyni. Inspirujte se skvělými tipy, které vám dozajista usnadní život. Budete z nich u vytržení.

Alobal a jeho všestranné použití

Nyní si představme několik praktických možností, jak alobal neboli hliníkovou fólii použít:

  • Při praní prádla v pračce: chcete se vyhnout elektrizování prádla při následném sušení? Pak k praní vložte do bubnu pračky dvě koule, které jste vytvořili z alobalu. Ty vám vydrží na opakované použití až půl roku. Kromě jiného zabraní i usazování detergentů na oblečení.
Fotografie: Freepik
  • K zefektivnění výhřevnosti radiátorů: hůře se rozšiřuje teplo ve vašem domově z topení? Potom na něj můžete umístit alobal lesklejší plochou vně a máte po problému.
  • Jako alternativa trychtýře: pro praktické hospodyňky se bude hodit následující tip – nemáte po ruce klasický trychtýř, ale alobal ano? Potom větší kus odtrhněte, několikrát přehněte a zarolujte.
  • K účinnějšímu a rychlejšímu žehlení prádla: nechcete trávit hodiny u žehlení? Pak pod povlak žehlícího prkna vložte pruh alobalu a vše bude brzy hotové. Zlepšíte tak prostup tepla ze žehličky k oblečení.
  • Pro kutily k ochranně štětců: pustili jste se do moření dřevěného nábytku? Až budete mít práci hotovou, zabalte použitý štětec do hliníkové fólie. Tak se vám štětiny neslepí a neztvrdnou.
Fotografie: Freepik

Použití alobalu v kuchyni

Alobal lze použít nejen k obalení potravin určených ke grilování a pečení v troubě.  Abyste udržely zeleninu déle čerstvou, můžete ji také zabalit do alobalu (avšak neměla by být překrojená). A co by se do alobalu nemělo balit? Zejména citrusové plody, ananas, jablka, nebo třeba i šunka a sýr.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]