Čistící obklady do záchodové mísy odstraňují odolné nečistoty i usazený vodní kámen

Fotografie: Depositphotos

Čím tvrdší je voda, tím větší je riziko vzniku a usazování vodního kamene. Pravidelné odstraňování vodního kamene si můžete výrazně usnadnit pomocí tohoto triku.

Hromadění vodního kamene může vést k nepříjemných zápachům, ale také může napadenou věc zcela poškodit. Nejčastěji se vodní kámen usazuje na koupelnových a kuchyňských bateriích, uvnitř pračky nebo v záchodové míse. Díky pravidelnému čištění těchto náchylných míst bude vaše koupelna vypadat lépe, a zároveň prodloužíte životnost těchto zařízení. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Pro snadné odstranění vodního kamene vám postačí pouze jedna ingredience.

Jak odstranit vodní kámen ze záchodové mísy

Tvrdá voda v záchodové míse způsobuje jak usazování vodního kamene, tak snazší usazování dalších  nečistot a zbytků moči. V důsledku toho se může na okraji záchodové mísy vytvořit hnědá usazenina, která nejenže nevypadá dobře, ale také zadržuje obrovskou spoustu bakterií. Zbavit se tohoto problému můžete i bez náročného drhnutí pomocí tohoto obkladu.

Co budete k čištění záchodové mísy potřebovat

Okraj záchodové mísy je špatně dostupný, a proto je jeho čištění obzvlášť obtížné. Běžný mycí prostředek a záchodová štětka si s čištěním tohoto místa často nedokážou poradit. K účinnému odstranění vodního kamene budete potřebovat lihový ocet a papírové ubrousky nebo toaletní papír.

Jak vyčistit záchodovou mísu

Nejprve do mísy nalijte trochu lihového octu a pak toaletní papír nebo papírové ubrousky do octu namočte. Následně tyto kousky připevněte pod okraj záchodové mísy. Postupně ubrousky vyložte celý obvod záchodové mísy a nechte je alespoň hodinu působit. Následně papírové ubrousky vyjměte a vyhoďte. Pomocí záchodové štětky pak vnitřek záchodové mísy dočistěte.

Fotografie: Piqsels

Použijte jedlou sodu a ocet

Pokud je okraj záchodové mísy silně znečištěn a první způsob nepřinesl očekávané výsledky, vytvořte si z vody a jedlé sody pastu. Tu pak naneste na znečištěná místa a až poté záchodovou mísu vyskládejte papírovými ubrousky namočenými v octu. Po hodině ubrousky opět odstraňte a povrch dočistěte pomocí kartáče nebo záchodové štětky.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]