Okouzlující chalupa uprostřed přírody vypadá jako z pohádky

Když se před ní postavíte, tak vás tato chalupa zaujme. Když se na ni podíváte zvenčí, asi vás napadne, že v ní bydlí babička Červené Karkulky. A že na nedaleké mýtině v noci tancují víly a skřítci. Sousedit by měla s Křemílkem a Vochomůrkou a na druhé straně by měl být Rákosníček se svým rybníkem Brčálníkem. Chalupa ale ve skutečnosti z žádné pohádky není, najdete ji v Malvern Hills v Anglii. A dokonce si ji můžete pronajmout.

S jezerem a bez vodníka

Je schovaná v hlubokém lese a původně bývala ovocnou farmou. Kousek je romantické jezero, ve kterém si můžete zarybařit. A i když to tak nevypadá, vodníka se bát nemusíte. Už jen proto, že v tradičních anglických pohádkách ani mytologii se zelení vodní mužíčci neobjevují, nahrazují je křehké vodní víly.

Luxusní chaloupka splněných přání

Respektive anglicky Wishbone Cottage (wishbone je vidlicová kost, kterou v anglicky mluvících zemích lidé při jídle rozlamují, aby se jim vyplnilo přání). Pod tímto názvem tuhle kouzelnou nemovitost najdete na portálu Airbnb, kde si ji můžete pronajmout. Což je mimochodem skvělý nápad, protože pohádkovému zevnějšku navzdory je interiér pohodlný a moderně vybavený. Aby ne, když vás víkend vyjde v přepočtu na 22 tisíc korun.

Dvě patra pohodlí

Původní stavba se dočkala rekonstrukce, ale jádro zůstalo. Chaloupku tak zdobí bílené zděné stěny v kombinaci se dřevem. Ložnice s koupelnou jsou v přízemí, o patro výš je vysněné doupě pro každého lenocha či knihomola.

Horní místnosti vévodí velké dveře, které nabízí výhled do přilehlých lesů. A kdyby vám to bylo málo, v chaloupce naleznete také profesionální kávovar, myčku a kompletní kuchyňské vybavení. Není proto divu, že prakticky všichni hosté chaloupce udělili pětihvězdičková hodnocení.

Fotografie: Unique Home Stays