Lavice ozdobí každou místnost. Má i další využití než jen jako místo k sezení

Lavice se poslední dobou těší velké oblibě, jde o docela zajímavou designovou záležitost. Navíc jsou i velmi praktické. Přitom nejde o žádnou novinku, z dob socialismu si možná někteří pamatují kuchyňské lavice s úložným prostorem.

Lavice se hodí do téměř každé místnosti. Ať už je to kuchyně, předsíň, jídelna či ložnice. Každé místnosti dodají šmrnc. Dnešní moderní a designové lavice najdou uplatnění ve vstupních halách a předsíních, kde plní nejen ozdobnou funkci, ale slouží i jako kus praktického nábytku, kde si lze sednout či jako úložný prostor, kde chováte spoustu věcí.

Totéž platí pro ložnici, kuchyni, jídelnu a všude tam, kde se rozhodnete lavici umístit. Bezpochyby je skvělá také do dětského pokojíčku.

Výběr vhodné lavice

Výběr té správné lavice závisí zvlášť od jejího umístění a využití. Taková dřevěná lavice z masívu bude tím pravým klenotem v jídelně, ale i ložnici. Lavice s horním čalouněním se bude hodit do relaxačního koutku nebo někde k oknu, kde můžete posedět a vypít v klidu kafíčko či přečíst knížku.

Lavice se s oblibou umísťují také do ložnice, kde se často dávají do noh u postele. Na lavici si můžete položit knížku, ale také zamezuje padání deky. Je-li umístěná kousek dál od postele, abyste z ní nic neshodili, může sloužit namísto nočního stolku a položit na ní lze občerstvení nebo třeba kytky, budete-li chtít.

Lavice může být s úložným prostorem, ale také může jít o klasikou lavici, kde je ve spodní části polička. Velikost a provedení lavice záleží na tom, kde ji hodláte umístit a jak bude ještě sloužit. Určitě pamatujte i na hloubku sezení, aby nebyla příliš nízká či naopak vysoká a dbejte také na její nosnost.

Úvodní Fotografie: Meta Schulte