Orchideje vám pokvetou i v zimě, pokud se o ně budete řádně starat. Do zálivky přidejte jednu složku navíc a dočkáte se množství krásných květů.
Orchidej je krásná květina, která zdobí spoustu domácností. Mnoho lidí se ale příliš netěší z jejího kvetení, často je to způsobeno potížemi spočívajícími v nesprávném zalévaní. Naštěstí to ale nemusí být váš problém, budete-li do vody přidávat jednu přísadu, která zapříčiní, že vaše orchidej bude obsypána hojným množstvím poupat.
Vše záleží na správném zalévání
Orchideje nejsou složité na pěstování a péči, když splníte jejich specifické požadavky a vytvoříte jim vhodné podmínky k životu. Pamatujte si jednu důležitou věc, orchideje potřebují správné množství vláhy, takže pravidelné zalévaní je klíčové pro jejich bohaté kvetení, jak zdůrazňuje Deccoria.
Právě v zalévání často tkví jádro problému, můžete totiž orchideje přelít, nebo naopak vysušit. Nedostatek i nadbytek vláhy tak přispívá k pomalému růstu a kvetení. Web TheSpruce varuje, že kořeny orchidejí jsou velice citlivé na vodu, pokud je přelijete, mají tendenci uhnívat.
Chřadnoucí orchideje je možné včas zachránit. Spolehlivě se o to postará peroxid vodíku
Jak zalévat orchideje
Nejlepší metodou, jak zalévat orchideje, je vložit květinu do nádoby s vodou a nechat 15–30 minut. Poté vyjměte a nechte volně oschnout. Nevkládejte hned zpět do květináče nebo stojanu. Tímto způsobem si orchidej vezme tolik vlhkosti, kolik zrovna potřebuje. Voda by neměla být přímo z kohoutku, ale nějakou dobu odstátá.
Chcete-li ještě podpořit její kvetení, do vody můžete přidat jednu složku, která podnítí orchideje tvořit více poupat. Je to citronová voda, která pomáhá snižovat pH půdy a podporuje lepší vstřebávání důležitých živin. Navíc má baktericidní vlastnosti a obsahuje vitamin C a B a minerály draslík a hořčík. Skvělou volbou pro hnojení orchidejí je také rýžová voda, jak jsme již na BydlímeÚtulně uvedli.
Napište komentář