Originální bazén z palet ukazuje, že i nadzemní varianty mohou vypadat skvěle

Kdo se chce v létě osvěžit přímo na své zahradě, může si zde postavit bazén z palet. Netradiční a jednoduchou variantu. Tak, jako se k tomu rozhodl i Torben Jung, který si svůj unikátní bazén postavil na své zahradě u svého domu, který leží v Německu.

Stačí palety

Už na samotném začátku je jasně vidět, že bazén z palet vlastně není zase až tak výjimečný. Jeho základem je obvod, který tvoří palety. Jejich počet následně určí samotnou velikost bazénu. Tvůrce tohoto nápadu zvolil klasickou kruhovou variantu. Klidně však může být i obdélníková, nebo čtvercová. Záleží na velikosti vaší zahrady a vašich požadavcích.

Vytvoření paletové konstrukce

Kruhový tvar je nejlepší volbou hlavně proto, že je jednoduchý, snadno se do ní sežene plachta a také bez problémů drží pohromadě. Základem je paletový konstrukce, kterou je třeba dostatečně zpevnit, aby se nerozjížděla a aby udržela množství vody. K tomu poslouží klasické kurty, kterými vše zpevněte tak, aby bazén z palet opravdu vydržel to, co vydržet má.

Filc a staré ručníky

Tvůrce Torben Jung doporučuje celý vnitřní prostor bazénu pokrýt dostatečně silným filcem. Klidně ho může být i více vrstev. Jako riziková místa vidí spoje jednotlivých palet, kam je vhodný umístit klidně i staré nepoužívané ručníky, které stejně nebudou vidět. Tak bude zajištěna maximální ochrana plachty.

Nyní plachta a horní lem

Když je vše připraveno, může dovnitř bazénu z palet přijít plachta. Ta se jednoduše ukotví pomocí horního dřevěného lemu, na který se dají použít v podstatě jakákoliv, správně nařezaná prkna. V tu chvíli už bazén z palet dostává svou charakteristickou podobu.

Vylepšete jeho design

Jediné, co je teď problém, je jeho design. Jsou stále vidět jednotlivé palety a kurty, které je drží pohromadě. I toto se dá snadno vyřešit, díky bambusovým plotům, které dnes také seženete v každém hobby marketu. Ty jednoduše natáhněte kolem dokola vašeho bazénu, spodní část zapíchněte do země, horní vložte pod dřevěný obvodový lem a je hotovo. A můžete se pustit do napouštění.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]