Originální venkovní posezení z palet zvládnete vyrobit levně svépomocí

Často nezbývá než žasnout, co všechno jsou lidé schopni vymyslet, když mají po ruce palety. Pokud se hodláte do nějakého kutilského kousku pustit, můžete se inspirovat mnoha návody na internetu. Skvělým příkladem jsou výrobky a nábytek z dřevěných palet.

Jejich použití je univerzální, a proto mnoho lidí motivuje k tomu, je efektivně využít stále k novým věcem. To, že z nich poměrně jednoduše vytvoříte postel, nebo malé posezení asi tušíte. To, že ze 45 palet postavíte úplnou venkovní oázu klid, vás ale asi překvapí. Podívejte se, jak na to.

Vytvořte si na zahradě útulné místo k odpočinku

Abyste se do podobného projektu pustili, musíte si nejprve opatřit dřevěné palety a další potřebné nástroje:

  • barvu na dřevo
  • váleček, štětec nebo stříkací pistoli
  • elektrickou vrtačku a šrouby
  • elektrickou brusku

Pořídit palety je většinou snadné a poměrně levné. Dejte si ale pozor na jejich původ. Vyhněte se zejména paletám, které by mohly mít stopy chemikálií. Pokud budete mít jistotu o jejich původu, můžete se pustit do vyrábění. Hotovo byste měli mít za pár hodin.

Pusťte se do broušení a natírání

Pohodlné posezení zvládne úplně každý. Prvním úkolem bude všechny palety zbrousit. Tady přijde vhod elektrická bruska. Díky ní ušetříte čas i síly.

Až palety takto připravíte, můžete se pustit do jejich barvení. Všechny důkladně natřete barvou, kterou jste vybrali. I zde si můžete zkrátit čas a celý proces urychlit. Stačí k barvení použít automatickou stříkací pistoli, pokud ji máte k dispozici.

Barvit 45 palet štětečkem by vám totiž pár hodin jistě zabralo. Ve chvíli, kdy budete mít všechny důsledně natřené, nechte je aspoň 24 hodin schnout.

Během toho, co budou nabarvené palety schnout, můžete přemýšlet nad výsledným rozmístěním. Můžete si před jejich sešroubování nakreslit návrh nebo se inspirovat podle tohoto návodu. Podle jeho vzoru snadno vytvoříte něco jako terasu s posezením.

Druhý den si vše nejprve rozmístěte a vyzkoušejte ideální dispozici. Až ve chvíli, kdy budete přesvědčeni, že je to ideální řešení, sešroubujte palety k sobě.

Dřevěnou terasu ozdobte dekoracemi

Nezapomeňte ani na dekorace a výzdobu. Díky nim vaše nová dřevěná terasa určitě prokoukne. K pohodlnému sezení oceníte polštářky a podsedáky. Přidat můžete i ozdobné květináče s kytkami nebo světýlka, které zajití příjemnou intimní atmosféru během večerního sezení.

Pokud jste nevěřili, že takové posezení vytvoříte ze 45 dřevěných palet, tady máte důkaz. Výroba takové terasy není vůbec složitá ani časově náročná. Díky tomu, že jsou palety ekologické, je navíc skvělým řešením i po této stránce. Mnoho z nich se stává součástí odpadu, přitom jsou takto skvěle využít. Stačí výrobě věnovat chvíli času a pak si můžete vychutnávat pohodové chvíle na zahradě a novém posezení.

Fotografie: ForhappyHome

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]