Chytrý způsob výsevu mrkve. Žádné řídnutí a bohatá úroda vás letos nemine

Fotografie: Depositphotos

Pokud přemýšlíte nad výsevem mrkve, ale nemáte žádné zkušenosti, zkuste si netradiční metodu s pomocí škrobu. Její růst bude rychlejší a sklizeň zaručená.

Domácí plodiny jsou tím nejlepším, co můžete v kuchyni nalézt. Abyste jimi však mohli doplnit své zásoby potravin, je nejdříve potřeba si je vypěstovat, což už pro někoho tak zábavné být nemusí. Pokud však nechcete ztrácet čas nebo jste v sázení plodin úplní nováčci, zkuste následující tip, jak snadno a bez velkého úsilí vypěstovat hojnou úrodu mrkve.

Výsev mrkve pomocí škrobu

Existuje jeden celkem neobvyklý, zato velmi účinný způsob pěstování mrkve, který, kromě dalších výhod, urychlí růst mrkve. Pro tuto metodu budete potřebovat především škrob, z něhož vytvoříte lepkavou tekutiny, s jejíž pomocí si připravíte půdu pro výsev mrkví. Nebudete věřit vlastním očím, až se objeví první výsledky.

Fotografie: Depositphotos

Ve sklenici vody při pokojové teplotě rozpusťte 3 polévkové lžíce škrobu a vše dobře promíchejte, aby se rozpustil. Mezitím si v hrnci dejte vařit další 2 litry vody. Jakmile přijde k varu, přilijte roztok se škrobem. Vařte na mírném ohni za stálého míchání, dokud nezískáte hladkou homogenní směs bez hrudek.

Semínka nechte uležet v roztoku

Tato metoda je trochu odlišná od ostatních v tom, že vytvořeným roztokem nezaléváte semínka zasazená v půdě, ale necháte je naložená v lepkavé kapalině. Tudíž nyní necháte tekutinu vychladnout a následně ji přelijete do plastové láhve. Do ní nasypete 2 polévkové lžíce semínek mrkve a uzavřete ji. Důkladně protřepejte, aby se semínka rovnoměrně rozprostřela v nádobě s kapalinou.

Fotografie: Pexels

Připravte si záhony pro výsev

Mezitím, co se vám budou semínka mrkve louhovat, si připravte půdu, do které je zasadíte. Vytvořte na záhonu dlouhou rýhu a nalijte do ní obsah plastové láhve. Poté ji zakryjte zeminou. Tento originální způsob výsevu mrkve umožňuje její rovnoměrné rozložení a také udržování vlhkosti. Lepkavá tekutina schne pomaleji než běžná voda, navíc je plná minerálních přísad, mrkev tedy bude klíčit mnohem rychleji než při běžném výsevu. To vám ušetří čas i námahu a také zaručí jistou sklizeň.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]