Originální způsoby balení dárku oceníte nejen na Vánoce. Potěšte své blízké netradiční cestou

Fotografie: Getty Images

I když nakupujete jako vánoční dárky maličkosti, vyhrajte si s obalem. Pokud dáte i malý dárek krásně zabalený, může to vyvolat vlnu radosti. Dárek by měl překvapením a originální obal je ukázkou, že vám na daném člověku záleží a dali jste si se zabalením práci.

Jestli nechcete, aby váš dárek vypadal jako každý druhý, zvolte originální styl. Nebudete k tomu potřebovat velké dovednosti ani materiály, které těžko seženete. Dárky zabalíte v pohodlí domova a vytvořit si můžete svůj vlastní obal.

Jednoduchá metoda může být efektivnější

Místo balicího papíru můžete použít materiály, jako jsou noviny, barevné listy papíry, barevné knoflíky, zkusit můžete připojit i perníčky nebo sušenky. Potřebovat budete také sametové nebo jiné mašle, vzorované papíry, šedé papíry nebo papíry přírodní barvy, také bavlnky.

Šedý papír můžete použít pro přírodní a umělé dekorace, jako jsou šišky nebo větvičky. Vypadá krásné v kombinaci s papírovou mašlí nebo kouskem krajky.

Vánoční ozdoby můžete vystřihnout z barevného papíru, na místo stuhy tak můžete vytvořit minigirlandu. Jestli doma máte přebytečné noviny, starou knihu nebo poznámkový blok, můžete je také použít místo papíru balicího. Tyto noviny budou kontrastovat s červenými a zelenými dekoracemi, dobře poslouží i šňůrka nebo šišky. Takto zabalený dárek potěší milovníky vintage stylu a jednoduchosti. Jedná se o zajímavou alternativu k papíru s vánočními motivy, který běžně seženete v obchodech.

Vybrat si můžete také vysoce lesklé papíry – zlaté nebo stříbrné. Mohou být pokryté tečkami, pruhy nebo hvězdami. Stříbrné papíry můžete dozdobit bílými a přírodními odstíny. Pro dárkové balení můžete použít také barevný papír, vytvořit si ho sami pomocí razítek, pastelek, nebo štětců. Stačí namalovat jen malý stromeček nebo dáreček.

Jako velký detail použijte různé druhy mašlí

Malý detail může změnit celý vzhled dárku. Sametové stužky si můžete koupit v každé galanterii a na výběr budete mít z velkého množství. Vybírejte hlavně vánoční barvy – zelenou, červenou, tmavě modrou. Takový obal můžete použít na šperk nebo parfém. Dárek, který bude ozdobený ručním výrobkem, potěší určitě nejvíce. Zkuste upéct oblíbené cookies nebo perníčky a ozdobte jimi balíček. Stačí jen obyčejný papír, barevný provázek a smrkové větvičky.

Jestli nakupujte dárky nepravidelného tvaru, zkuste ho zabalit do látky. Vyzkoušejte kousky bavlny, která se snadno přizpůsobí tvaru dárku. Ozdobte smrkovými větvičkami a tyčinkami skořice. Vzorované papíry určitě potěší všechny, kteří si rádi hrají.

V obchodech najdete mnoho možností, stačí si jen vybrat. Můžete jen vybrat vánoční barvu a místo obrázků zvolit pouze jednoduché pruhy nebo puntíky. Pak jen dozdobit barevnou mašličkou. Fantazii se meze nekladnou, navíc každý rok můžete pod stromeček darovat jinak zabalené dárky.