Osamělé babičce změnili život poskytnutím nového domova na vlastní zahradě

Fotografie: Depositphotos

Montovaný domek na zahradě nebo na dvorku – to je skvělé řešení pro dospívající děti, jež touží po osamostatnění, anebo pro prarodiče, které chcete mít nablízku.

Paní Alice Marozas z Los Angeles, žena v seniorském věku, žila od úmrtí svého manžela celých sedm let sama v domě s pěti ložnicemi. Není divu, že se v tomto velkém domě cítila osamělá. Chyběli jí ti nejbližší – dcera s rodinou. A tak se jednoho dne dcera Claudie se svým manželem Chrisem rozhodli, že na svém rodinném dvorku postaví babičce menší domek. Místo toho, aby si Alice hledala místo v domě pro seniory. Původně žena vyrůstala ve vícegenerační domácnosti, a tak její touha po blízkosti rodiny byla velká, uvádí web MyPositiveOutlooks.

Montovaný domek je rychlé řešení

Realizace výstavby tiny house na dvorku však ukázala i svou nepřívětivou tvář. Byl tu problém s přístupem k nemovitosti, píše se na webu FairCompanies. Toto omezení vyžadovalo kreativní řešení stavebního projektu. Dcera s manželem se proto rozhodli pro montovaný domek. Byly přivezeny smontovatelné dílce a šikovní řemeslníci jednotlivé panely snadno přenášeli kolem živého plotu a zeleninové zahrady. Současné zákony Kalifornie umožňují, aby byl prefabrikovaný domek umístěn hned u hranice pozemku, takže nic nebylo manipulací s jednotlivými dílci domku poškozeno.

Jakmile byly položeny základy tiny house, dům už pak rostl velmi rychle. Svou technologií poněkud připomínal stavebnici Lego. Stěnové panely se do sebe zasunuly, za stropními panely byla ukrytá vzduchotechnika i elektroinstalace. Babiččin nový domek je důkazem promyšleného plánování. Proces výstavby byl pro všechny vzrušujícím zážitkem. Bylo velice působivé sledovat, jak stavba vyrůstá přímo před očima. Příbytek působí velmi prostorně. Je to způsobeno zejména prosklenými stěnami, které umožňují nádherné výhledy na okolní zeleň.

Manželé pro svou 4člennou rodinu našli geniální řešení, díky kterému za bydlení nic neplatí

Konečně rodině nablízku

Interiérový design odráží minimalistický a moderní styl, jenž souzní s Aliciiným uměleckým cítěním. Její malý, ale útulný domov zahrnuje dvě ložnice a pracovnu, která může sloužit jako pokoj pro hosty. Stylová koupelna má unikátní švédské designové prvky, včetně dřevěné podlahy a chytře skrytého odtoku. V kuchyni jsou vestavěné spotřebiče, což vytváří čistý vzhled. V bytě je vyhrazený prostor pro pračku a sušičku a také pro praktickou spíž.

Mít babičku pár kroků od domu ocenila i vnoučata. Zajdou za ní na svačinu, na televizní pořad nebo si jen tak popovídat. Tyto tři generace jsou si nablízku, a přitom si nijak vzájemně nepřekážejí a nejsou si přítěží. Naopak, touto blízkostí se jejich rodinné pouto posílilo. Na webu BydlímeÚtulně jsme psali i o muži, který pro svou matku přeměnil na domov starou garáž.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*