Podceňovaný pomocník v domácnosti: Opomíjený kondicionér na vlasy promaže dveře nebo vyčistí oděv

Fotografie: Pittigrilli / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud máte doma lahvičku nepoužívaného kondicionéru, nemusíte ho nutně vyhazovat. O těchto způsobech využití jste nejspíš nevěděli, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Spousta prostředků a přípravků v domácnosti má mnohem více využití, než pro které byly původně určeny. Jinak tomu není ani v případě kondicionéru. V otázce jeho populárních využití se jedná o podceňovaného outsidera. Znáte všechny způsoby použití tohoto pečujícího přípravku na vlasy? Inspirujte se těmito triky a vyzkoušejte je i vy. Kondicionér vám pomůže při úklidu v domácnosti nebo usnadní řešení některých nepříjemných problémů. I zdánlivě nevhodný kondicionér tak můžete snadno využít.

8 způsobů, jak využít kondicionér

Nevyužitý kondicionér můžete použít k vyřešení několika problémů nebo při úklidu a péči o domácnost. Jedna lahvička i toho nejlevnějšího přípravku se může stát vaším nenahraditelným pomocníkem.

Nahraďte pěnu na holení

V případě, že vám doma dojde pěna na holení, můžete ji nahradit kondicionérem. Vaše pokožka bude hladká a kondicionér vaši kůži ochrání před možným poškrábáním, pořezáním a celkovým podrážděním. Stačí nanést malé množství kondicionéru přímo na pokožku a pomocí holicího strojku oholit.

muž aplikuje holicí pěnu
Fotografie: Freepik

Pomůže se zaseklým zipem

Kondicionér je skvělým pomocníkem také v případě, že se vám na oblečení nebo jakémkoliv doplňku zasekne jezdec zipu. Stačí na zip i okolo jezdce nanést trochu kondicionéru a ten jemně rozetřít. Jezdcem půjde opět jednoduše posouvat a zip se uvolní.

Promažte panty dveří

Další skvělý trik, který v domácnosti jistě oceníte, je použití kondicionéru k promazání dveřních pantů. Abyste se zbavili nepříjemného vrzání, stačí panty promazat. Nahradíte tím WD-40 a dveře půjdou mnohem snadněji a rozhodně tišeji otevírat i zavírat.

Univerzální olej WD-40 si s koupelnou málokdo spojí. Hospodyně ale objevily jeho využití při úklidu

Šetrné odstranění náplasti

Pro bezbolestné odstranění náplasti z pokožky použijte pár kapek kondicionéru. Stačí ho nanést na okraj náplasti, aby se od pokožky snadněji odlepila. Takové odstranění náplasti bude k vaší pokožce velmi šetrné a i bez malého náznaku bolesti.

Čištění jemných oděvů

Pro šetrné vyčištění jemných oděvů naplňte umyvadlo nebo lavor vlažnou vodou a přidejte do ní jednu lžíci kondicionéru na vlasy. Vodu s kondicionérem promíchejte a znečištěné oblečení dejte na několik minut odmočit. Nakonec oblečení vymáchejte, ručně přeperte, opláchněte pod čistou vodou a nechte uschnout.

Sundejte zaseknutý prstýnek

Pokud trpíte na nateklé ruce, může se stát, že vás prstýnky na prstech začnou tlačit a není je snadné z nich stáhnout. I s tímto problémem vám pomůže kondicionér. Pokud možno, naneste kondicionér pod prsten a krouživými pohyby ho jemně vysuňte z prstu.

Vyleštěte nerez

Pro vyleštění nerezových povrchů a předmětů stačí nanést trochu kondicionéru na měkký hadřík. Tímto hadříkem pak nerezové předměty i povrchy jednoduše vyleštíte. Výsledek bude dokonale čistý a zářivě lesklý. Kondicionér vám rovněž poslouží jako preventivní prostředek proti rzi. Stačí tento prostředek na náchylné předměty pravidelně aplikovat, a vzniku rzi tak snadno předejít.

tlačítka na troubě
Fotografie: Pixabay

Dopřejte si zvláčňující lázeň

Koupel, třebaže velmi příjemná a relaxační, může vaši pokožku vysušit. Abyste tomu zabránili, přidejte do vany přibližně čtvrt hrnku kondicionéru. Vaše pokožka bude po takové koupeli zrelaxovaná a příjemně vláčná. Vyhnete se tak používání dalších zvláčňujících přípravků, které je doporučováno po vysušující koupeli použít.

Zdroj: Viralife

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]