Oživte interiér domu či bytu díky pastelovým barvám

Není nic horšího, než nudný interiér. Oživit ho dokážou vhodné pastelové barvy. Které jsou ty pravé? Podívejte se. Díky nim interiér nejenom ozvláštníte, ale také mu můžete přidat na světelnosti, na originalitě, i na tom, že se v něm budete cítit dobře. Už dávno neplatí, že by pastelové barvy musely být součástí jenom dětských pokojů.

Pastelově růžová

I váš domov může být vymalován touto stylovou sladkou barvou. Pokud jste mladá žena, která tento odstín miluje, dejte to najevo. Ukážete tak určitou hravost, originalitu i to, že nemáte ráda nudu. Stejně tak se nemusíte bát vymalovat touto barvou dětský pokoj své dcery. Lepší odstín snad ani není.

Pastelově modrá

Modrá je dobrá. Možných odstínů je celá řada, a když budou směřovat k pastelovému stylu, rozhodně chybu neuděláte. Jde navíc o barvy, které dokážou příjemně uklidňovat a tak se hned po vymalování můžete ve svém interiéru cítit velmi dobře a příjemně.

Pastelově fialová

Skvělá a netradiční volba, která zajme jak tím, že se může dobře vázat k ostatním prvkům v interiéru, tak i tím, že mu může vdechnout jak klid a pohodu, tak i určitou energičnost. To ovlivníte tím, jak sytý pastelový odstín zvolíte. První se hodí do ložnice, zatímco ten druhý spíše do obývacího pokoje.

Pastelově zelená

Zapomíná se na ni, což je chyba. Přitom patří mezi pastelové barvy, které dokážou navodit zajímavé retro. Onen mentolový nádech může v mnoha místnostech působit velmi originálním dojmem. Pokud nechcete ultra moderní interiér, chybu neuděláte.

Pastelově žlutá

Zvolte ji už jenom proto, že váš interiér rozzáří a tak ho dokáže opticky zvětšit. Do menších bytů tak není lepší volby. Tím ale klady nekončí. Vhod přijde i to, že dokáže přinášet pozitivní ovlivnění nálady. Jít lze cestou od výrazných, po hořčičné odstíny.

Pastelová oranžová

Pokud chcete být ještě o něco odvážnější než v případě žluté barvy, tak to není problém. Zkuste oranžovou, která bude zářit ještě o něco více. Může navozovat i pocity, že jste v tropickém, slunečném ráji.

Pastelová červená

Tato barva vyzařuje vášeň, podporuje temperament a smysli. Pokud jste osobou, pro kterou jsou emoce důležité, a chcete jen podpořit, patří červená mezi nejlepší pastelové barvy. Navíc z ní můžete snadno směřovat do tmavší fialové, či do světlejší růžové.

Fotografie: Pixabay, Getty Images